درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

آرشیو مجله

سرمقاله شماره 117 - پـاسخ به فراخوان 17 اکتبر برای پایان دادن به فقر در روز جهانی ریشه‌کنی فقر

Poverty1مسیـری بـرای جـوامع مسـالمت‌آمیـز و فراگیر

 امسال بیست و پنجمین سالی است که 17 اکتبر برابر با 25 مهر به عنوان روز جهانی ریشه‌کنی فقر در جهان به رسمیت شناخته شده است. این روز نخستین مرتبه به دنبال تجمع هزاران شهروند فرانسوی و غیرفرانسوی شرکت‌کننده در مراسمی که به دعوت یک کشیش به نام جوزف رزینسکی برگزار شده بود، با تاکید بر ارتباط بین فقر و نقض حقوق بشر، برگزار شد. در این مراسم که در میدان حقوق بشر پاریس، محل امضای اعلامیه جهانی حقوق بشر بود، بیش از صد هزار نفر در 17 اکتبر 1987، برای بزرگداشت قربانیان فقر، خشونت و گرسنگی، گردهم آمدند و فقر را تهدیدی برای حقوق بشر اعلام کردند.

سنگ یادبودی هم جهت احترام به قربانیان فقر ساخته و در میدان تروکادرو نصب گردید. «هر جا مردان و زنانی مجبورند که در فقر زندگی کنند، حقوق بشر نقض شده است.» از جملاتی است که از این قطعنامه بر سنگ یادبود حک شد. این تجمعات تا پنج سال ادامه یافت و درنهایت در دسامبر سال ۱۹۹۲ مجمع عمومی سازمان ملل، روز ۱۷ اکتبر را به عنوان روز جهانی ریشه‌کنی فقر اعلام کرد. به این ترتیب بار دیگر فقر و لزوم توجه به فقرا به عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل حقوق بشر مطرح گردید.

 

هدف مشترک با برنامه 2030 سازمان ملل متحد
هم اکنون، مبارزه علیه فقر، ظهور و نمود بیشتری در میان جامعه جهانی به دست آورده است. محو فقر، تنها یک هدف از مجموع اهداف توسعه نیست، بلکه چالشی جدی و محوری در راه تحقق و دستیابی به حقوق بشر، در سراسر جهان است. موضوع یادبود امسال نیز اهمیت ارزش‌های انسانی و همبستگی در دعوت به عمل برای مبارزه و پایان دادن فقر در همه جا را به ما یاداوری می‌کند. این ارزش‌ها نیز در برنامه 2030 سازمان ملل متحد برای توسعه پایدار آشکار است و ریشه‌کن کردن فقر را به عنوان هدف اصلی تعیین می‌کند و تمام کشورها را متعهد می‌سازد تا از طریق استراتژی‌هایی که به تضمین اجرای حقوق بشر می‌پردازند فقر را به کلی از بین ببرند. در این راستا انجمن مقابله با گرسنگی به عنوان یکی از سازمان‌های مردم‌نهاد با گام نهادن در این عرصه فعالیت خود را برای مقابله با تمامی ابعاد گرسنگی استوار نموده است.

 

سهم عناصر مختلف در فقرزدایی
شاید در کشور ما افراد کمی در معرض گرسنگی حاد باشند با این حال، خیلی‌ها هستند که امکان تغذیه کافی را ندارند، برخی هم شیوه صحیح تغذیه را نمی‌دانند. با توجه به برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد، هر ساله حدود یک‌سوم از منابع موادغذایی در سراسر جهان به هدر می‌رود. تولید غذای هدررفته به اندازه جمع‌آوری و بازیافت آن نیاز به انرژی دارد و باعث انتشار گازهای گلخانه‌ای نیز می‌شود. درحالی که جلوگیری از هدررفتن مقادیر زیاد غذا در خانه‌ها و دورریز غذایی وسیع، عدم اسراف در تعدد غذا و مقدار آن در مهمانی‌ها و در سلف‌های دانشگاهی و ادارات کمک زیادی به کاهش این هدررفت می‌کند و این سهم ما در برقراری عدالت اجتماعی و کمک به همنوعان است. اهمیت آگاهی عمومی و مشارکت فعال افرادی که در فقر شدید زندگی می‌کنند نیز برای موفقیت اهداف توسعه پایدار و فقرزدایی و مقابله با گرسنگی اهمیت حیاتی دارد.

این درحالی است که پیاده‌سازی ابزارهای مبتنی بر بازار مانند معافیت‌های مالیاتی به دنبال کمک به ریشه‌کنی فقر و همکاری دوسویه با خیریه‌ها نیز منجر به تشویق صاحبات تجارت و کارخانه‌های تولید موادغذایی در کمک به محو فقر در جامعه می‌شود و امروزه به راهکاری برای کمک به حل مشکل گرسنگی در دنیا شده است.
در همین ارتباط انجمن مقابله با گرسنگی کشور برنامه‌های موثری را در مناطق کم برخوردار آغاز کرده است.


دکتر احمد قاسم/ تحلیلگر حوزه سلامت رییس شورای سیاستگذاری  نشریات سلامت محور *

 

 

*   ماهنامه غذا  / ماهنامه مطب / گاهنامه نخبگان پزشکی/  ماهنامه نسخه دامپزشکی
  ویژه‌نامه مکمل‌های غذایی/   دوسالانه راهنمای جامع

 

 

 

 

 

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب