درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

اثرات پروبیوتیک بر سلامت انسان

به علاوه تغذیه با شیر مادر عامل مهم دیگری در شکل گیری فلور طبیعی و دوستدار زندگی خواهد بود. شیر مادر به دلیل وجود فاکتورهای مؤثر در تغذیه باکتری های مذکور و نیز داشتن عوامل ایمنی بخش نظیر ایمونوگلوبولین ها در شکل گیری فلور طبیعی نقش به سزایی خواهد داشت.
در طول زمان عوامل مختلفی نظیر تغذیه،استرس،آلودگی های محیطی،ویژگی های اکولوژیکی محیط زیست و داروهای مصرفی به خصوص آنتی بیوتیک ها و کورتون ها سبب تغییر فلور مذکور خواهند شد. مطالعات نشان می دهد کودکانی که در دوران شیرخوارگی از شیر مادر تغذیه کرده اند و با زایمان طبیعی متولد شده اند به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی از این باکتری ها در سیستم گوارشی در برابر انواع عفونت ها نظیر عفونت های گوارشی،برفک دهانی و... مقاومت بیشتری نشان می دهند،به علاوه بیماری های التهابی و حساسیتی در این کودکان به میزان چشمگیری نسبت به نوزادانی که با زایمان غیر طبیعی متولد شده و از نعمت تغذیه با شیر مادر بی بهره بوده اند کاهش یافته است. از انواع بیماری های حساسیتی می توان به درماتیت آتوپیک اشاره کرد که در این گونه نوزادان شیوع کمتری دارد،آسم آلرژیک و دیگر بیماری های با زمینه التهابی نیز در این افراد کمتر گزارش شده است.
.
مطالعات نشان می دهند فلور نرمال دستگاه گوارش تا حد زیادی به تغذیه و داروهای مصرفی بستگی دارد. به عنوان مثال رژیم غذایی حاوی میوه و سبزی فراوان سبب رشد و تکامل فلور نرمال دستگاه گوارش می گردد،زیرا میوه ها و سبزیجات دارای انواعی از الیگوساکاریدها هستند،الیگو ساکاریدها دسته ای از قندها هستند که قابل هضم و جذب توسط انسان نیستند،اما پروبیوتیک های موجود در دستگاه گوارش با دارا بودن سیستم های آنزیمی گوناگون قادر به جذب و متابولیسم این مواد هستند و در واقع برای رشد و تکثیر خود از انرژی حاصل از این مواد بهره می برند.
امروزه دیده می شود تولیدکنندگان مکمل های رژیمی –  غذایی و غذای کودکان و شیر خشک به اهمیت این موجودات زنده در سلامت نوزاد و شیرخوار توجه نموده اند و فرمول های خود را با مخلوط مناسبی از پری بیوتیک ها و پروبیوتیک ها همراه می کنند تا  نوزادانی که از شیر مادر بی بهره اند از فواید آنها برخوردار گردند. مطالعات متعدد نشان می دهند که پروبیوتیک ها با مکانیسم های گوناگونی سبب تقویت و تعادل اثر سیستم دفاعی بدن می گردند که از آن جمله می توان به این موارد اشاره نمود:
.
■ بروز ویژگی های خاص آنتی ژنی که سبب می شود تا سیستم دفاعی بتواند موجودات ذره بینی خوب و بد را از یکدیگر تشخیص و تمیز دهد.
■ رقابت در مواد غذایی و مکان اتصال به روده ها با باکتری ها و قارچ های بیماری زا.
■ ترشح موادی نظیر آب اکسیژنه،اسیدهای آلی و باکتریوسین ها که سبب مهار رشد پاتوژن ها می گردد.
■ کمک به ترشح ایمونوگلوبولین ها توسط سیستم دفاعی.
.
این باکتری ها در فرآیند هضم و جذب مواد غذایی نیز نقش اساسی ایفا می کنند و می  توان آنها را عضو مستقل متابولیسم دانست که در فرآیند های سوخت و ساز بدن نقش مؤثری دارند.
بر همین اساس کمبود پروبیوتیک ها در بدن سبب بروز سوء جذب مواد مغذی مورد نیاز بدن،کمبود ویتامین هایی نظیر ویتامین K و ویتامین های گروه B،بروز ناراحتی های گوارشی مختلف از قبیل اسهال،یبوست و حساسیت های غذایی می گردد،از مهم ترین این حساسیت ها می توان به عدم تحمل لاکتوز اشاره کرد که در بسیاری از افراد دیده می شود.
این موجودات به فرآیند های بیوشیمیایی نظیر دکانژوگاسیون اسید های صفراوی،تبدیل بیلی روبین به اوروبیلینوژن(ماده پیش ساز رنگ های ویژه مدفوع و ادرار)،متابولیسم کلسترول به کوپروستانول و ساخت اسید های چرب کوتاه زنجیر نظیر بوتیریک اسید کمک شایانی خواهند نمود.
.
در نوزادانی که تعداد این باکتری ها کمتر از حد طبیعی باشد به دلیل تجمع بیلی روبین،حالت زردی شیوع بیشتری خواهد داشت. این باکتری ها با مکانیسم های متعددی با عوامل مختلف بروز سرطان از قبیل رادیکال های آزاد،مواد سرطان زای اگزوژن مثل نیتروزآمین موجود در برخی غذاها و... مبارزه نموده،به کاهش ریسک بروز انواع خاصی از سرطان نظیر سرطان کولون کمک خواهند نمود.
در پایان ذکر این نکته جالب توجه است که بیش از 400 گونه باکتری،قارچ و مخمر در سیستم گوارش آدمی برای زیست با یکدیگر رقابت می کنند که نشان می دهد این نوع از همزیستی به نوبه خود می تواند برای سلامت آدمی بسیار مفید و در عین حال مخاطره آمیز باشد و تغذیه صحیح،استفاده از مکمل های پروبیوتیک و استفاده کمتر از برخی داروها سبب حفظ باکتری های مفید و کاهش انواع مضر آن خواهد شد.
.
.
.
.
سمیرا صباح/ایمان ایرانمنش
{/author}
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب