درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

خواص کیوی
مطالعات دانشمندان ایتالیایی نشان داده است که دیابتی‌هایی که به طور مرتب مقدار زیادی ویتامین ث دریافت می‌کنند، میزان کلسترول و انسولین پایینی دارند. کیوی برای تامین ویتامین ث منبع خوبی است. این میوه به لحاظ داشتن ریز مغذی‌های مختلف از ارزش‌ غذایی بسیار بالایی برخوردار است. به ‌طوری که هر سهم از این میوه قادر است ۹۵ درصد نیاز روزانه به ویتامین ث را تأمین کند. کاهش قدرت ماهیچه‌ای و قدرت بینایی نیز در سالمندانی که از این میوه به‌طور مداوم استفاده می‌کنند، کمتر دیده می‌شود.
کیوی و اثر آسپرینی
این میوه به دلیل خاصیت کاهندگی که بر سطح تری گلیسیرید دارد، از غلظت خون کاسته و از تنگ شدن عروق و بروز انواع سکته‌ها جلوگیری می‌‌کند. کیوی مانند قرص آسپیرین، موجب رقیق شدن خون شده و از ایجاد پلاک در خون جلوگیری می‌کند. آسپیرین از داروهایی است که به رغم عوارض جانبی مانند التهاب، زخم و حتی خونریزی روده، همواره باید از سوی افراد مبتلا و حتی مستعد به مصرف برسد، در حالی که مصرف روزانه دو عدد کیوی می‌تواند همان اثر را داشته باشد. بر خلاف آسپیرین این میوه دارای ترکیباتی نظیر ویتامین ث، ای، پلی فنول‌ها، پتاسیم، مس و منیزیم است که همه آن ها در حفظ سلامت قلب و عروق ضروری به نظر می‌‌رسند. متخصصان علم تغذیه این میوه را به بیماران قلبی توصیه می‌کنند و آن را برای پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی مهم می‌‌دانند. کیوی، ادرار را افزایش می‌دهد و سبب کاهش وزن می‌شود. محققان به افرادی که رژیم غذایی همراه با کاهش وزن دارند، توصیه می‌کنند که حتماً در برنامه غذایی خود کیوی را بگنجانند.
.
آنتی اکسیدانی به نام کیوی
متخصصان تغذیه تاکید دارند، خواص آنتی اکسیدانی میوه کیوی نسبت به سایر میوه‌ها بسیار قوی‌تر و بیشتر است. وقتى پاى قدرت آنتى اکسیدانى به میان می‌آید، هیچ میوه‌اى چه به لحاظ کمیت و چه به لحاظ کیفیت، نمى‌تواند با کیوى برابرى کند.‌ ‌آنتى اکسیدان‌ها شامل ویتامین‌ها و مواد فیتوشیمیایى موسوم به فلانوئیدها هستند که قدرت خنثى سازى عملکرد مولکول‌هاى مخرب و بیمارى زا، تحت عنوان رادیکال‌هاى آزاد، را دارند.‌ ‌مولکول‌هاى رادیکال آزاد مى‌توانند باعث بروز بیماری‌هاى مزمن در افراد شوند.‌ ‌مصرف و جذب بیشتر آنتى اکسیدان‌ها مى‌تواند در پیشگیرى از بروز انواع خاصى از سرطان‌ها، بیمارى‌هاى قلبى و علایم پیرى موثر واقع شوند.‌ ‌مواد غذایى غنى از آنتى اکسیدان‌ها مانند کیوى در بین عموم مردم و مصرف کنندگانى که در جستجوى راه‌هایى براى مصرف مواد غذایى طبیعى و سالم هستند، طرفداران زیادى دارد.
.
jad-kivi
.
‌در این تحقیق، پژوهشگران مرکز تغذیه اطفال آرکانزاس در دپارتمان کشاورزى آمریکا یک مطالعه مقایسه‌اى را بین کیوی، انگور قرمز و توت فرنگى انجام دادند که همگى از منابع غذایى آنتى اکسیدان‌ها هستند.‌ ‌نتایج تحقیقات نشان داد که متابولیسم آنتى اکسیدان‌هاى موجود در کیوى بسیار ساده تر انجام گرفته، راحت‌تر جذب جریان خون مى‌گردد.
.
کیوی یا ویتامین ث
کیوی، یکی از میوه‌های فصل سرد سال است که در میان میوه‌های موجود، به‌عنوان منبع غنی ویتامین ث به شمار می‌‌آید. این میزان از ویتامین ث به حدی است که بعضی از محققان مقدار آن را بیشتر از میزان ویتامین ث موجود در مرکبات ترش می‌دانند. یکی دیگر از خواص جالب ‌توجه کیوی، تاثیر آن روی گوشت قرمز است. شما می‌توانید از کیوی به عنوان نرم‌کننده گوشت نیز استفاده کنید، زیرا در کیوی آنزیم‌هایی وجود دارد که از آن برای نرم کردن گوشت استفاده می‌کنند، ولی مراقب باشید برای این منظور تنها چند دقیقه کافی است، زیرا استفاده از مقدار زیادی از آن، باعث غیرقابل استفاده‌ شدن گوشت می‌شود. باتوجه به اینکه این میوه منبع مهمی از ویتامین ث به شمار می‌آید، برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی، چند عدد از آن را در رژیم غذایی روزانه‌تان جای دهید. جالب‌تر آنکه بعضی‌ها کیوی را با پوست می‌خورند و می‌گویند خوردن 4 عدد کیوی در روز، مشکل داشتن استرس و بی‌خوابی را نیز از بین می‌برد. با خوردن کیوی وزن خود را کاهش دهید، همچنین کیوی رقیق کننده خون بوده و از چربی خون بالا، ‌فشار خون، سرماخوردگی، ورم لوزالمعده و رماتیسم پیشگیری می‌کند.
.
کیوى پادزهر سیگار
سیگاری ها نیاز به ویتامین ث بیشتری دارند، زیرا مواد سمی، مخصوصاً رادیکال های آزاد موجود در دود سیگار ویتامین‌ها را از بین می‌برد. بنابراین افراد سیگاری حدوداً باید، 40 درصد ویتامین ث بیشتری، مصرف کنند. این مقدار با خوردن دو عدد کیوی تأمین می‌شود. کسانی‌که زنجیروار سیگار می‌کشند، باید جعبه، جعبه کیوی بخرند و مصرف کنند. البته در افراد سیگاری با خوردن کیوی، ضایعات مربوط به ویتامین ث جبران می‌شود، ولی ضرری که کشیدن سیگار برای قلب، مجاری عروقی، ریه و سایر اندام های بدن دارد، جبران نمی‌شود.
پادزهر کیوی درمقابل سمومی که در سیگار وجود دارد، ناچیز است. نوعی خاص از اسیدهای فنول به همراه ویتامین ث، برای مقابله با خطرات سرطان، کارساز هستند. یکی از آن ها اسید قهوه است که در کیوی با غلظت بالائی وجود دارد. حتی قهوه که نام این اسید از آن گرفته شده است، یک دهم غلظت این اسید را ندارد. اسید قهوه، همچون ویتامین ث، مانع تولید مواد سرطان‌زا در معده می‌شود. کیوی با داشتن ویتامین ث و اسید قهوه، دو ماده اساسی ضد سرطان را در اختیار مصرف کنندگان می‌گذارد.
کیوی بمبی علیه استرس
استرس و کمبود خواب بر روی بدن انسان اثر می‌گذارد. چنانچه می‌خواهید به این وضع دچار نشوید، باید کیوی بیشتری مصرف کنید. ۴ عدد کیوی را در طول روز تقسیم کنید. به عنوان مثال: صبح، ظهر بعدازظهر و عصر.
کیوی تقویت کننده بینایی
حتماً شنیده‌اید که مصرف هویج می‌تواند، از ضعیف شدن سیستم بینایی جلوگیری ‌کند. جالب است بدانید، محققان دریافته‌اند، مصرف روزانه 2 الی 3 عدد کیوی نیز دارای چنین خاصیتی است و از ضعف بینایی که اغلب با افزایش سن ظاهر می‌شود، جلوگیری می‌کند. محققان دریافته‌اند که مواد مغذی نظیر ویتامین ث و ای، در کنار بتاکاروتن از جمله ترکیباتی هستند که به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی، موجب حفظ سلول‌های دستگاه بینایی می‌شوند و کیوی به دلیل داشتن مقادیر مناسبی از همه‌ی این مواد، بهترین میوه با چنین خاصیتی به شمار می‌رود. ۶ دلیل برای کیوی خوردن وجود دارد:
.
1- کیوی حاوی مقداری فیبـر است که کلستـرول را کاهش داده، از سرطان جلوگیـری می‌کند و به کنترل انسولین نیز کمک می‌نماید.
2- در مقایسه با یک عدد پرتقال ویتامین ث بیشتری دارد.
3- حاوی مقادیر قابل توجهی آنتی اکسیدان محلول در چربی است که برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد مفید است.
4- کیوی از میوه‌هایی است که محافظت کننده بدن در برابر بیماری‌های عفونی و آسیب‌رساننده به ساختار DNA به حساب می‌آید. تحقیقات نشان داده‌اند که در این میوه مقادیر بالایی فلاونویید و انواع کاروتنویید وجود دارد. این ترکیبات ساختار DNA سلول‌ها را در برابر رادیکال های آزاد محافظت کرده و فعالیت آنتی‌اکسیدانی ترکیباتی نظیر ویتامین ث و ای را چندین برابر می‌کند. به این دلیل مصرف این میوه به سیگاری‌ها، کسانی که در هوای آلوده بیشتر تردد دارند و حتی افرادی که در آن ها به طور ارثی سابقه یا استعداد بیماری‌های ژنتیکی دارند، توصیه می‌شود.
5- حدود ۱۰ درصد از پتاسیم پیشنهادی روزانه را داراست.
6-  حاوی مقادیر زیادی فولات است که بدن را در مقابل بیماری‌های قلبی، سرطان و.... محافظت می‌کند و برای شکل گیری هموگلوبین حامل اکسیژن ضروری است.
.
با کیوی به عفونت ها اعلام جنگ بدهید
محققان دریافته اند که مصرف میوه کیوی به دلیل تقویت سیستم ایمنی بدن، موجب مقابله بهتر بدن با انواع عفونت‌ها می‌شود. محققان مرکز تحقیقات زلاندنو اعلام کرده اند که مصرف کیوی موجب می‌شود، بدن آنتی ژن طبیعی بیشتری برای مقابله با عفونت‌ها تولید کند و درمان عفونت سریع‌تر انجام شود. در ضمن لازم به ذکر است که کیوی از نظر ارزش غذایی، ویتامین‌ها، مواد شیمیایی و فیبر در سطح مطلوبی قرار دارد و می توان آن را یک میوه مناسب و کامل به شمار آورد. بررسی‌های محققان نشان داده، چنانچه موادی شامل محتویات مشابه کیوی به افراد داده شود، پس از مدت 20 روز تغییراتی در سیستم دفاعی بدن ایجاد خواهد شد. نتایج نشان می‌دهد که پس از این مدت ایمونوگلوبین که شاخص وضعیت سیستم دفاعی بدن است، افزایش یافته و بدن در صورت ایجاد زخم و عفونت بسیار بهتر و سریع‌تر به ترمیم و مقابله با آن می‌پردازد. اگر می‌خواهید میوه‌ای بخورید که ویتامین ث سرشاری را به شما هدیه کند، تنها به گریپ فروت، لیمو و پرتقال بسنده نکنید؛ بلکه کیوی را هم از یاد نبرید.
.
ترکیبات کیوی
این میوه دارای ویتامین‌های آ، ای، ب، اسید فولیک، روی، فسفر، سدیم، پتاسیم، ‌کلر، منیزیم، کلسیم و سولفات است، البته پتاسیم موجود در آن تا حدی کمتر از مقدار موجود در موز است.
در جدول زیر به برخی از مواد موجود در 100 گرم کیوی اشاره کرده‌ایم
.
.
طرز تهیه دسر با کیوی
مواد لازم:
کیوی ۳ عدد
سیب ۱ عدد
نعناع تازه به میزان دلخواه
یخ به میزان لازم
.
طرز تهیه:
کیوی و سیب را خرد کرده و در مخلوط کن به صورت پوره درآورید. سپس آن را در ظرف یا لیوان مورد نظر ریخته به آن یخ اضافه کرده و با نعناع تازه و تکه های سیب و کیوی تزیین و سرو کنید.
.
معرفی درخت کیوی
کیوی، گیاه نیمه گرمسیری فصل خزان است، ولی به سرما مقاوم بوده، تا دمای 18 درجه زیر صفر را تحمل می‌کند. استان مازندران و گیلان در ایران تنها مکان‌هایی هستند که تمام شرایط آب و هوایی رشد این درخت را دارند. کیوی یک گیاه دو‌پایه بوده، گرده افشانی آن توسط باد و حشرات انجام می‌شود، ولی زنبور عسل به عنوان حشره ای ویژه برای گرده افشانی گل‌های کیوی است، که باید بسیار مورد توجه قرار گیرد. ریشه های کیوی بزرگ و گوشتی هستند. برگ‌های کیوی دارای پرزهایی است که بر روی تبخیر و تعرق، آفات و بیماری‌ها و تبادل گازی گیاه تاثیر می‌گذارند. برگ‌ها در کیوی مهم هستند، چرا که نسبت بین سطح برگ بر اندازه نهایی میوه تاثیر مستقیم دارد. کیوی از درختانی است که سال آوری دارد به این معنی که ازدیاد محصول در یک سال سبب کاهش محصول در سال‌های آینده می‌گردد. دوره نونهالی درخت کیوی 3 الی 4 سال تخمین زده شده است.
.
گل در کیوی
گل‌های کیوی، سفید رنگ هستند که در نهایت به زرد طلایی تغییر رنگ می‌دهند و هیچ‌گونه شهدی ندارند، اما رایحه خوشبویی را تولید ‌می‌کنند. البته به دلیل نداشتن شهد برای زنبورهای عسل جذاب نیستند و به همین دلیل گرده افشانی درخت کیوی با مشکل مواجه می‌گردد. بایستی توجه داشت که گل‌ها در پایه نر، زودتر از پایه ماده باز می‌شوند و این یکی از روش های تشخیص گیاه نر محسوب می‌شود.
هرس درخت کیوی
برای گلدهی بیشتر، بایستی درخت کیوی را هرس کرد، هرس تابستانه و استفاده از کند کننده‌های رشد سبب تحریک گیاه کیوی برای گلدهی بیشتر می‌شود.
تولید میوه
تعداد گل در کیوی بسیار زیاد است، ولی تنها تعداد کمی از آن ها به میوه تبدیل می‌گردند. از عوامل آن می‌توان به عدم گرده افشانی، سقط جوانه گل، عدم تامین نیاز سرمایی، متعادل نبودن نسبت بین برگ و میوه اشاره داشت. شاید مهم ترین مسئله در پرورش کیوی، گرده افشانی گل‌های آن باشد، چرا که رابطه مستقیم با تعداد و اندازه نهایی میوه دارد. برای گرده افشانی بیشتر نیز راه‌های زیادی وجود دارد که از جمله آن ها، مبارزه با علف‌های هرز به دلیل داشتن گل‌های جذاب‌تر از گل های کیوی، رعایت اصول فاصله درختان گرده دهنده و گرده پذیر و راه‌هایی برای جذب حشرات و به‌ویژه زنبور عسل به باغ خود است. البته فراموش نکنید، برای افزایش میوه در کیوی، گرده‌افشانی به صورت مصنوعی نیز انجام می‌گردد.
.
نکات خرید و نگهداری
هنگام خرید این میوه‌، نوع نیمه ‌سفت و سالم را تهیه کنید، به طوری‌که نمونه‌ای از آن را در میان انگشتان خود قرار دهید، درصورتی که بر اثر فشار جزیی، نرمی زیر دست خود احساس کردید از خریدن آن صرف‌نظر کنید. این میوه را می‌توانید در دمای اتاق نگهداری کرده و به مدت چند روز ذخیره کنید. هرگز این میوه را کنار سیب، گلابی و سیب زمینی قرار ندهید، زیرا از این میوه‌ها گازی متصاعد می‌شود که موجب رسیدن بیش از اندازه کیوی می‌شود. به علاوه، توصیه می‌شود، هیچ‌گاه کیوی بسیار نرم یا لک دار را خریداری نکنید؛ اما در صورتی‌که میوه شما نارس است، می توانید آن را در کاغذ همراه میوه‌هایی نظیر سیب، گلابی یا موز قرار دهید تا فرآیند رسیدن تسریع شود. هرگز به اندازه میوه توجه نداشته باشید، زیرا در میزان مواد مغذی موجود در آن تأثیری ندارد. تصور نکنید میوه درشت‌تر، دارای مقدار بیشتری ماده مغذی است و ارزش تغذیه‌ای بیشتری دارد، این موضوع از جهت اقتصادی اهمیت دارد زیرا میوه های درشت تر معمولا گرانتر هستند.
.
هشدار
این میوه از میوه‌هایی محسوب می‌شود که دارای اگزالات هستند. اگزالات ترکیبی است که وقتی وارد بدن می‌شود، در مایعات بدن باقی می‌ماند و موجب بروز عارضه در اعضایی نظیر کلیه‌ها و کیسه صفرا می‌شود. به این منظور این میوه برای افرادی که مستعد سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا هستند، باید با احتیاط مصرف شود. به علاوه، اگزالات موجود در این میوه، مانع جذب کلسیم می‌شود. به این دلیل حداقل 2 الی 3 ساعت قبل و بعد از مصرف لبنیات و حتی قرص‌های کلسیم نباید این میوه را تناول کرد تا مانع جذب این ماده مغذی نشود.
کیوی طلایی
کیوی طلایی دارای پوستی بدون پرز، نرم و برنزی رنگ بوده، گوشت آن به رنگ طلایی و دارای هسته سفید و دانه‌های سیاه است. این نوع کیوی به علت طعم شیرینی که دارد، برای کودکان و بزرگسالان محبوبیت دارد. کیوی طلایی شامل  ویتامین و مواد معدنی مشابهی با کیوی سبز است با این تفاوت که سطح ویتامین ای و فولات موجود در آن بالاتر از کیوی سبز است.
.
پرنده کیوی
پرنده کیوی یکی از نمادهای سرزمین نیوزلند، در جنوب اقیانوس آرام است.کیوی پرنده‌ای است از گونه Apteryx که قادر به پرواز نیست. گونه‌های مختلف پرنده کیوی عبارتند از: کیوی خال‌دار بزرگ، کیوی خال‌دار کوچک، کیوی قهوه‌ای اوکاریتو، توکوئِکا و کیوی قهوه‌ای نورث آیلند. انواع مختلف کیوی، بسته به محیط زندگی، پرهای متفاوتی دارند. مثلاً واضح هست که کیوی قهوه‌ای، پرهای قهوه‌ای رنگ دارد. نکته جالب توجه این است که کیوی ها پرواز نمی‌کنند. کیوی‌ها معمولاً خجالتی هستند و شب‌ها از لانه خود بیرون می‌آیند، دلیل اصلی پرنده‌ی شب بودن کیوی، غذا است. بعد از غروب خورشید، بسیاری از خزندگان زیرزمینی که کیوی‌ها دوست دارند بخورند، نزدیک سطح زمین می‌شوند. می توان دلیل ترسناک‌تر دیگری هم برای تاریکی و شب پسند بودن کیوی ها بیان کرد. در دوران ماقبل تاریخ، قبل از اینکه پستانداران زمینی به نیوزلند بیایند، پرندگان گوشتخوار وحشی، بر آسمان روز فرمانروایی می‌کردند و کیوی‌ها را می‌خوردند. بازهای منقرض شده مثل شاهین‌های کنونی نیوزلند، مرگ‌بار بودند و عقاب‌های غول پیکر با بال‌های خود می‌توانستند کیوی‌ها را بگیرند و بخورند.این شکارچیان در سکوت کمین می‌کردند تا شکارشان را پیدا کنند. شاید این یکی از دلایلی باشد که کیوی ها به عنوان پوشش شب شناخته شده اند.
.
.
.
زینب یگانه جولاتی
{/author}
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب