درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

هسته سیب و گلابی
سیب یکی از میوه های محبوبی است که به خوردن آن بسیار سفارش می شود اما برخی آنقدر شیفته این میوه می شوند که گاه راضی به دور انداختن آشغال آن نیز نشده و هسته ها وحتی چوب انتهایی آن را نیز می خورند. باید دانست که هسته سیب حاوی ماده ای است که پس از هضم در روده ها سم سیانید آزاد می کند. البته خوردن تمام دانه  های یک سیب به دلیل توانایی بدن در مقابله با این مقدار سم، کشنده نیست. البته این خطر با قورت دادن هسته به شکل درسته کمتر است زیرا هسته تقریبا بدون تغییر از دستگاه گوارش عبور می کند و جذب سم به حداقل می رسد. با این حال باید از خوردن هسته سیب به خصوص درکودکان اجتناب کرد.
هسته آلو، زرد آلو و هلو
دانه  های تلخ درون هسته زرد آلو حاوی ترکیباتی به نام گلیکوزیدهای سیانوژیک وآمیگدالین است. آمیگدالین نوعی سم گلیکوزید است که با آنزیم معدی - روده ای ترکیب شده و تولید سیانید هیدروژن می کند. این سم پس از تغییر یافتن در روده ها، توانایی سلول ها را در انتقال اکسیژن از بین می برد.
دانه هسته آلو نیز حاوی مقادیری سم سیانید است. سم سیانید موجود در هر 100 گرم دانه هلوی تازه 88 میلی گرم و در هر 100 گرم دانه زرد آلوی تازه 217 میلی گرم است. اگر چه خوردن هسته زردآلو، هلو و آلو به مقدار کم باعث مسمومیت نمی شود ولی مصرف زیاد آن در مدت زمان اندک به دلیل وجود سم سیانید باعث مسمومیت همراه با علائمی مانند سر درد، حالت تهوع، خستگی مفرط و خواب آلودگی خواهد شد.
هسته گیلاس
گیلاس یکی از پر مصرف ترین میوه هایی است که به شکل خام و پخته و هم چنین در تهیه انواع شیرینی و تارت مورد استفاده قرار می گیرد اما بر خلاف ظاهر زیبایش هسته آن سمی است. هنگامی که هسته گیلاس به هر دلیلی آسیب ببیند و خرد یا جویده شود، هیدروژن سیانید تولید می کند که ماده ای سمی است و باعث مسمومیت خواهد شد. از جمله علائم مسمومیت خفیف سردرد، سرگیجه، احساس گیجی، اضطراب و استفراغ است.
مقادیر زیاد این سم باعث سختی تنفس، افزایش فشار خون، افزایش ضربان قلب و مشکلات کلیوی می شود. هم چنین واکنش به این سم گاهی باعث کما، تشنج و حتی مرگ بر اثر وقفه تنفسی می شود. نکته جالب توجه این که در صورتی که هسته گیلاس مصرف نشود، این میوه بی خطر و حاوی مقدار زیادی ملاتونین است که برای تنظیم بسیاری سیستم های بدن مفید است.
بادام و بادام هندی
مغزهای مفیدی مانند بادام (خصوصا بادام تلخ) و بادام هندی نیز سمی هستند. دانه خام بادام حاوی مقدار زیادی سیانید است . بادام و بادام هندی اگر در معرض گرمای شدید قرار نگیرند و بو داده نشوند شدیدا سمی خواهند بود زیرا نوع خام آن ها حاوی اوروشیول است. این ماده شیمیایی باعث می شود که بدن عکس العملی شبیه به واکنش نسبت به گیاه سمی از خود نشان دهد.مقدار زیاد اوروشیول می تواند خطر مرگ را به همراه داشته باشد.
اگرچه مسمومیت با بادام و بادام هندی به ندرت اتفاق می افتد اما باید هنگام خرید توجه بیشتری به خرج داد. در برخی از کشورها فروش بادام و بادام هندی قبل از فرآوری کردن و بر طرف کردن سم آن ممنوع است. نکته جالب توجه این که بادام هندی دانه نوعی میوه است که در مناطق آمریکای جنوبی کاشته می شود و پس از خوردن میوه، دانه های آن را دور می ریزند.
گوشت و تخم مرغ
گوشـــت قرمز، گوشت مرغ، ماهی و تخم مرغ خام گاهی حاوی باکتری ســـالمونلا است که  در انسان باعث بیماری گاستروآنتریت می شود. اگر چه مسمومیت سالمونلا به تنهایی خطرناک نیست ولی در مواردی باعث بروز مشکلات جدی مانند باکتریمی (ورود سالمونلا به جریان خون) می شود که در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند خطرناک است.
گوجه فرنگی
ساقه و برگ گوجه فرنگی حاوی ماده ای  به نام گلیکوآلکالوئید است. اگر چه مقدار این ماده در گوجه فرنگی های جنگلی بیشتر است اما گوجه فرنگی های در دسترس نیز حاوی مقدار کمی از این سم هستند. مصرف زیاد این ماده شیمیایی باعث دل پیچه و عصبانیــــت مرضی خواهد شد.
سیب زمینی
ساقه و برگ های سیب زمینی و حتی گاهی خود سیب زمینی نیز سمی است. اگر توجه کرده باشید گاهی بخشی از سیب زمینی سبز رنگ است که این به دلیل وجود سمی به نام گلیکو آلکالوئید است. در گذشته برخی از افراد به دلیل استفاده از سیب زمینی های سبز جان خود را از دست می دادند. البته مرگ ناشی از استفاده از سیب زمینی ناگهانه اتفاق نمی افتد بلکه ابتدا باعث ضعف می شود و سپس بیمار به کما می رود. برای پرهیز از چنین عوارضی  باید از مصرف قسمت های سبز سیب زمینی و جوانه آن خودداری کرد.
قارچ
امروزه 38 هزار نوع قارچ در جهان وجود دارد که گفته می شود حدود پنج درصد آن ها سمی هستند. به طور کلی مصرف قارچ گاهی باعث ایجاد ناراحتی های معدی-روده ای می شود.
به دلیل تنوع زیاد قارچ ها شناخت انواع سمی آن ها دشوار است اما به عنوان یک قاعده کلی باید در نظر داشت که احتمال سمی بودن قارچ هایی که در مناطق جنگلی یافت می شوند بیشتر است. یکی از کشنده ترین سموم قارچ، سم آلفا آمانیتین است که باعث صدمات جدی کبدی خواهد شد. مسمومیت با  قارچ با علائمی مانند دل درد، استفراغ و تشنگی مفرط همراه است اما در مسمومیت های شدید با قارچ، صدمات جبران نا پذیری به کبد، کلیه ها، قلب و حتی ماهیچه ها وارد می شود که در نهایت باعث مرگ می شود.
فلفل  چیلی
هر فردی حداقل یک مرتبه طعم تند فلفل را تجربه کرده است اما خوب است بدانید همه انواع فلفل از نوع ملایم تا تند آن حاوی ماده ای به نام کاپسایسین است. در واقع طعم تند فلفل به دلیل وجود کاپسایسین است. اگر چه مصرف مقدار متعادلی فلفل خطری ندارد ولی مصرف زیاد آن به دلیل وجود این ماده می تواند کشنده باشد. این ماده تا حدی قوی است که به عنوان پاک کننده رنگ و هم چنین در تهیه اسپری فلفل نیروهای پلیس مورد استفاده قرار می گیرد. در فلفل های تندتر مانند فلفل هابانرو، حتی مالیدن فلفل روی پوست باعث ایجاد سوزش پوستی می شود.
برگ ریواس
برگ ریواس  حاوی سمومی است که باعث بروز مشکلات تنفسی، حملات ناگهانی، مشکلات کلیوی و حتی کما می شود. برگ سبز ریواس حاوی مقدار زیادی اگزالیک اسید و آنتراکینون گلیکوزید سمی است که این ماده عامل اصلی مسمومیت با برگ ریواس است. این سم تنها در قسمت برگ ریواس وجود دارد و پس از هضم برگ ها، مسمومیت اتفاق می افتد. برگ ریواس به طور میانگین حاوی نیم درصد اسید اگزالیک است و اگر یک فرد 70 کیلوگرمی پنج کیلو برگ ریواس بخورد می میرد. البته مسمومیت با برگ ریواس، با مقدار بسیار کمتر از این نیزاتفاق می افتد. از علائم مسمومیت دل درد و استفراغ است وهم چنین مصرف زیاد اگزالیک اسید  در تشکیل سنگ کلیه نیز نقش دارد.
میوه اکی
اکی نارس سمومی دارد که توانایی بدن را برای آزاد کردن مقدار بیشتر گلوکز از بین می برد و با تغییر ناگهانی سطح قند خون باعث مرگ می شود.
.
مترجم: زینب السادات محسنی
{/author}
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب