درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

3 کلید جوان سازی ذهن

ذخیره کولین و رساندن آن به حد مطلوب بسیار آسان است و در طی یک ساعت عملی می شود تنها کافی است از مواد سازنده استیل کولین استفاده شود. مهم ترین این مواد، کولین است که به مقدار زیاد در لسیتین وجود دارد.
لیستین، ماده اي است كه برای هضم و حمل چربی های بدن بسیار مفید بوده و کلسترول را به صورت محلول در می آورد.  نوع کولین که مغز شما نیاز دارد به نام کولاین فسفاتیدیل معروف است و این نوع کولین، اصلی ترین ماده سازنده سلول های مغزی است. بايد توجه داشت كه اگر مغز، کولین فسفاتیدیل کافی از راه تغذیه دریافت نکند به همنوع خواری وادارمی شود و با خوردن سلول های دیگر، نیاز خود را نسبت به این ماده برطرف می کند. کولین که در لسیتین وجود دارد غالبا به عنوان داروی معالج آلزایمر مورد استفاده قرار می گیرد. لسیتین كه در پیشگیری از ضعف حافظه و تضعیف قوای مغز بسیار موثر است در مواد غذايي مانند سویا، روغن سویا، زرده تخم مرغ، جوانه گندم، بادام زمینی، کره بادام زمینی و جگر به وفور يافت مي شود.
سلول های مغز در محاصره آهن
از آن جا که گوشت حاوی مقادیر زیادی چربی های اشباع شده و آهن است سلول های مغز را مورد حمله قرار می دهد.
در حال حاضر مشخص شده است که آهن در آزاد سازی و تولید رادیکال های آزاد نقش کاتالیزور را ایفا می کند. مصرف مقادیر زیاد گوشت و آهن، بیماری های دیگری از جمله امراض قلبی و سرطان را به دنبال دارد. بمباران آهن و رادیکال های آزاد که منشا آن ها گوشت است خود باعث فساد سلول های مغزی شده که مقدمه ابتلای به بیناری زوال مغز و آلزایمر است.
سپری در برابر رادیکال های آزاد
برای مغزهای کهنسال، کهولت و سپری شدن عمر خطر ویژه ای به حساب می آید. این خطرعلت اصلی بیماری است که مغز را ناتوان می سازد. این خطر نتیجه بازتاب های شیمیایی معمولی است که در اعماق هر سلول به ویژه در هزاران کارخانه تولید انرژی که در سلول جای گرفته اند و میتوکندری نامیده می شوند به وجود می آیند.
انسان پیوسته مورد هجوم مواد شیمیایی ناپایداری به نام رادیکال های آزاد اکسیژن که نتیجه تنفس، خوردن و زنده بودن است قرار دارد. هنگامی که میتوکندری اکسیژن را به منظور تولید انرژی در سلول ها به مصرف می رساند محصولات ثانوی دیگری به نام  رادیکال های آزاد اکسیژن بر جای می ماند. این محصولات معمولا به گونه ای موشک وار بر دیواره های میتوکندری اثر کرده و به صورت تاکسین هایی (زهر) در می آیند که بر دیواره های داخلی سلول ها و حتی بر DNA و پوست های سلول کارگر می افتد.
با گذشت زمان، رادیکال های آزاد در سلول ها جمع شده و میزان تولید انرژی را  در داخل سلول ها کاهش می دهد. حملات رادیکال های آزاد موجب کاهش دندریت ها ونابودی سیناپس ها شده و به طور وحشتناکی از توانائی های ارتباطی سلول ها می کاهد و سرانجام خسارت های ناشی از رادیکال های آزاد، بقای سلول های عصبی را به خطر می اندازد.
هرچه برعمرافزوده شود مقدار زیادتری از رادیکال های آزاد در سلول ها ایجاد می شود. خسارت های ناشی از ازدیاد رادیکال های آزاد عملکرد عادی مغز را مختل می سازد. در مغزهایی که آمادگی بیمار شدن را دارند ازدیاد رادیکال های آزاد، سلول های مغزی را منهدم کرده و منجر به بیماری آلزایمر، پارکینسون ویا انواع دیگر بیماری های مغزی می شود.
بسیاری از دانشمندان اعتقاد دارند که میزان خسارت کلی و کاهش بالقوه هوشی به مقدار زیادی به توان دفاعی آنتی اکسیدان ها و یا جنگنده های علیه رادیکال ها ی آزاد بستگی دارد. برخی مغزها در اثر تجمع رادیکال های آزاد سریعتر از دیگران آسیب پذیرند در حالی که جلوی این گونه  خسارت ها را می توان گرفت.
بهترین روش اجتناب از اختلالات و آسیب های مغز، مصرف آنتی اکسیدان ها و رساندن ریز مغذی های لازم به مغز به منظور خنثی کردن آثار تخریبی رادیکال های آزاد است. چنین آنتی اکسیدان هایی به رادیکال های آزاد حمله کرده و همانند لیزری که در داستان های علمی و تخیلی اتفاق می افتد آن ها را تبخیر می کند. استفاده از آنتی کسیدان ها از نقصان حافظه جلوگیری کرده و از پیشرفت بیماری آلزایمر می کاهد. مهم ترین آنتی اکسیدان ها ویتامین ث و ویتامین ای است. کوآنزیم کیو 10و مواد معدنی روی، سلنیوم، گلوتاتیونین و میتونین ال و تائورین ال نیز از مهم ترین مواد غذایی است که با رادیکال های آزاد مقابله می کند.

{/author}

 

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب