درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

جهت تعیین میزان داروی ضد لخته در خون از تست protrombin Time یا PT (زمان انعقاد) استفاده می گردد. نام استاندارد این تست International Normalized Ratio یا INR است. این تست به صورت دوره ای باید انجام شود تا میزان دارو در خون مشخص شود وتعیین گردد که چه دوز دارویی باید به بیمار داده شود. مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین (کا) باعث کاهش PT  یا INR می گردد و میزان نیاز به دارو را افزایش می دهد.
تداخلات غذایی
ویتامین (کا) ویتامینی است که به ایجاد لخته در خون وجلوگیری از خونریزی کمک می کند، بنابراین دارای نقش متضادی با وارفارین است. در بیمارانی که وارفارین  مصرف می کنند دریافت زیاد ویتامین (کا) باعث کاهش اثر دارو می گردد. بنابراین این بیماران در مورد مصرف این منابع غذایی می بایست کاملا هوشیار باشند. به همین دلیل بسیار مهم است که میزان این ویتامین در رژیم غذایی ثابت باقی بماند تا کنترل میزان دارو مشکل نباشد. یعنی باید از تغییر ناگهانی در میزان دریافت منابع غذایی حاوی این ویتامین جلوگیری نمود. رژیم غذایی خود را طوری تنظیم نمایید که میزان ویتامین (کا) موجود در غذا ی شما هر روز میزان ثابتی داشته باشد. زیرا دریافت مقدار کم یا زیاد ویتامین (کا) اثر دارو را کم یا زیاد می کند. مصرف مقدار زیاد ویتامین (کا) در رژیم باعث غلیظ شدن خون شده و نیاز به وارفارین را زیاد می کند.
بر عکس مقدار کم این ویتامین در غذا باعث رقیق شدن خون می گردد و نیاز به وارفارین را کم می کند. بنابراین نه زیاده روی در مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین (کا) صحیح است و نه عدم مصرف این مواد به نفع شما است. مصرف مقادیر زیاد سبزیجات غنی از ویتامین (کا) در یک نوبت منجر به تغییر قابل ملاحظه ای در اثر وارفارین نمی گردد. ولی مصرف روزانه آن به مدت یک هفته به شکل مشخصی مقادیر درمانی مورد نیاز را تغییر می دهد. قابل توجه است سبزیجاتی چون کلم بروکلی،کلم خام، کاهو و اسفناج خام وپخته، جعفری، آندیو، مارچوبه و آب تره سرشار از ویتامین (کا) است. بنابراین بهتر است مصرف آن ها بسیار محدود گردد و روزانه مصرف نشوند.
زنجفیل
این داروی گیاهی از تشکیل لخته در خون جلوگیری می نماید. بیمارانی که وارفارین دریافت می کنند در صورت تمایل به مصرف زنجفیل حتما با پزشک خود مشورت نمایند. زیرا باعث افزایش اثر وارفارین و احتمال بروز خونریزی می گردد.
سیر
ثابت شده است که سیر از تشکیل لخته در خون جلوگیری می کند و باعث افزایش رقت خون می گردد. بیمارانی که وارفارین مصرف می نمایند نباید بیشتر از 1 حبه سیر در روز مصرف کنند زیرا ممکن است باعث رقیق شدن بیش از حد خون واحتمال خونریزی گردد.
چای سبز
چای سبز باعث خنثی شدن اثر وارفارین می گردد. بنابراین افرادی که چای سبز و وارفارین مصرف می نمایند می بایست خون خود را به طور مرتب کنترل کنند تا اثر دارو کم نشده باشد.
مصرف بیش از حد گیاه کرفس، شنبلیله و ریشه شیرین بیان برای افرادی که تحت درمان با وارفارین می باشند رقت خون را زیاد می کند بنابراین با احتیاط مصرف شود.
جعفری و گزنه
برگ های گیاه جعفری و گزنه دارای ویتامین (کا) می باشند و اثر وارفارین را کاهش می دهند در مصرف این مواد احتیاط گردد.
گریپ فروت
در صورت مصرف مداوم آب گریپ فروت اثر وارفارین زیاد شده و احتمال خونریزی را زیاد می کند در مصرف گریپ فروت و آب گریپ فروت احتیاط کنید.
سویا
مصرف فرآورده های دانه سویا و شیر سویا باعث کاهش اثر ضد لخته ای وارفارین و افزایش احتمال بروز لخته می گردد.
انبه
مصرف فرآورده های انبه وآب وعصاره انبه باعث افزایش اثر ضد لخته ای وارفارین واحتمال خونریزی می گردد.
زردچوبه و پیاز
این دو ماده غذایی هم دارای اثرات ضد لخته ای می باشند ومصرف زیاد آن ها باعث افزایش احتمال خونریزی می گردد.
جگر
کبد حیوانات و طیور منبع غنی از ویتامین (کا) می باشند. از مصرف هر گونه جگر خودداری شود.
روغن
روغن های نباتی آفتابگردان، کانولا، سویا، پنبه دانه از منابع غنی ویتامین (کا)می باشند. مصرف این روغن ها با احتیاط انجام شود و سعی گردد مصرف غذاهای پر چرب کاهش یابد.
الکل
مصرف نوشیدنی های الکلی باعث کاهش اثر وارفارین می گردد، از مصرف این گونه مواد به شدت پرهیز شود.
اثرات جانبی مصرف دارو
در صورت مشاهده هرکدام از این علایم در اثر مصرف دارو فوراً این موارد را با پزشک خود در میان بگذارید:
افزایش زمان خونریزی در اثر بریدگی درهر یک از اندام های بدن
خونریزی از بینی
خونریزی از لثه ها در اثر مسواک زدن
ادرار قرمز یا سیاه رنگ
سردردهای خفیف و ایجاد حالت غش
احساس سردی، درد و یا مشاهده کبودی در پا
سرفه خونی
مدفوع تیره یا قرمز رنگ
استفراغ موادی که شبیه دانه های قهوه باشد
افزایش خونریزی دوران قاعدگی در زنان
در حالتی که برای مدت بیش از چند روز دچار بیماری مانند اسهال، تب و یا استفراغ شدید حتماً با پزشک خود مشورت کنید، زیرا بروز این گونه بیماری ها بر میزان تاثیر دارو اثر گذار است.
داروی خود را هر روز راس ساعت معینی مصرف نمایید
قبل از انجام هر گونه جراحی ویا فعالیت های دندان پزشکی به پزشک و دندان پزشک خود یاد آوری کنید  که داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید.
مصرف وارفارین در زنان باردار به ویژه در سه ماهه اول بسیار خطرناک بوده و باعث افزایش خطر سقط جنین و یا نواقص مادر زادی می گردد. زنان بارداری که مجبور به مصرف وارفارین می باشند حتماً با پزشک خود مشورت نمایند.
دو نکته مهم
اولسترا: بعضی از مواد غذایی آماده حاوی ترکیبی به نام اولسترا می باشند این ترکیب یک نوع جایگزین چربی است که در تولید بعضی از مواد غذایی از آن استفاده می شود. این گونه غذاها معمولا با ویتامین (کا) غنی سازی شده اند. در صورت مشاهده ترکیب اولسترا بر روی برچسب مواد غذایی از مصرف آن خودداری کنید.
فراورده های پروبیوتیک: مصرف فرآورده های پروبیوتیکی مانند ماست پروبیوتیک یا همان پروماس که اخیراً به بازارهای کشور وارد شده است باعث افزایش تولید ویتامین (کا) در بدن می گردد. بنابراین مصرف این گونه فرآورده ها باعث افزایش نیاز به مصرف وارفارین می گردد.
تداخل وارفارین با برخی مکمل ها وداروها
برخی از موادمعدنی ازجمله آهن، روی و منیزیم ممکن است به وارفارین اتصال پیدا کرده و جذب و اثر آن را کاهش دهند، بنابراین افرادی که وارفارین مصرف می کنند در صورت نیاز به این نوع داروها می بایست آن ها را با فاصله حداقل 2 ساعته با این دارو مصرف نمایند تا تداخلی در جذب هیچ یک ایجاد نگردد.
کوانزیم Q10 : این مکمل از نظر ساختمانی شبیه به ویتامین (کا) است و ممکن است بر لخته شدن خون اثر بگذارد. مصرف این دارو همراه با وارفارین می بایست تحت نظر پزشک انجام گیرد.
ویتامین (ث): افرادی که وارفارین مصرف می نمایند قبل از دریافت مکمل های ویتامین (ث) باید با پزشک معالج خود مشورت نمایند. زیرا ویتامین (ث) اثر وارفارین را کم می کند و بیش از 60 میلی گرم در روز نباید دریافت گردد.
ویتامین (ای): مصرف مکمل ویتامین( ای)باعث افزایش اثر ضد لخته ای وارفارین می گردد بنابراین در صورت تمایل به مصرف این ویتامین با پزشک خود مشورت نمایید.
روغن ماهی: مصرف قرص های روغن ماهی وامگا 3 باعث افزایش اثر ضد لخته ای وارفارین وافزایش احتمال خونریزی می گردد.
سایر داروها: مصرف داروهایی مانند آسپیرین، ایبوبروفن، استامینوفن وناپروکسین، آنتی بیوتیک های با طیف وسیع وداروهایی مانند سولفونامیدها باعث افزایش اثر ضد انعقادی وارفارین می گردد.
تداخل وارفارین با داروهای گیاهی
افرادی که تحت درمان با وارفارین قرار دارند در نیاز به مصرف داروهایی چون جینسنگ وجینکوبیلوبا حتما با پزشک معالج خود مشورت نمائید. زیرا جینکو دارای فعالیت ضد لخته ای است وباعث افزایش اثر دارو و احتمال خونریزی می گردد و جینسینگ باعث کاهش اثر ضد لخته ای وارفارین می گردد.
مریم آریافر
{/author}
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب