درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

تندرستی و غذا

Depression

23 مـاده غذایی مفـید برای مبـارزه با  افســردگی

تغذیه نامناسب علت اصلی بروز افسردگی نیست اما نحوه تغذیه و روحیه انسان بی ارتباط با هم نیستند. پژوهشگران استرالیایی معتقدند رژیم غذایی و تغذیه مناسب نقش مهمی در مبارزه با افسردگی دارد به طوری که تغییر برنامه غذایی افرادی که به افسردگی دچار بوده‌اند، بسیار سودمند بوده است. در این مقاله به معرفی چند ماده غذایی مهم و موثر در بهبود و پیشگیری از افسردگی می‌پردازیم.

 

 


zeytoonکاشت و پرورش زیتون از گذشته‌های دور در ایران رایج بوده و در سال‌های اخیر، تولید ارقام کنسروی صورت گرفته و به سبب آگاهی مردم از خواص بسیار میوه زیتون، علاقه‌مندی به کاشت این درخت با ارزش زیاد شده است؛ به‌گونه‌ای که مردم راغب شده‌اند هر جائی‌که شرایط کاشت فراهم باشد؛ اعم از باغ، باغچه، حیاط منزل، حواشی اراضی کشاورزی و هر جای مناسبی اقدام به کاشت زیتون نمایند.از آنجا که میوه رسیده زیتون به صورت خام تلخ است برای قابل مصرف شدن آن راهکارهای بسیاری از جمله اضافه کردن سود وجود دارد به همین دلیل برخی تمایل دارند زیتون را در خانه و با روش‌های بی‌ضرر تلخی‌زدایی و بدون استفاده از مواد نگهدارنده تهیه کنند. در این مقاله به چند روش خانگی تلخی‌زدایی زیتون اشاره شده است.

 

Natural Sources of Vitamin Cویتامین ث به حفاظت از دیگر ویتـامین‌ها در بدن کمک می‌کند

ویتامین‌ث نقش مهمی در حفظ سلامتی انسان دارد به طوری که می‌توان گفت معجزه می‌کند. ویتامین‌ث در مقایسه با سایر ویتامین‌های محلول در آب، مستقیما در واکنش رهاسازی انرژی از موادمغذی عمل نمی‌کند. این ویتامین فعالیت سلول سالم را حفظ می‌کند و سلول‌ها را کنار یکدیگر نگه می‌دارد. استخوان‌ها و دندان‌ها را قوی می‌سازد و سیستم قلبی، عروقی، سیستم عصبی و گوارشی را حفاظت می‌کند.

 

 

 

Acidic and alkaline foodsتغـذیه قلیایی یا اسیدی!!!

حفظ PH خون در محدوده طبیعی برای سلامتی بدن، کارکرد سیستم‌های حیاتی و انجام واکنش‌های طبیعی بدن ضروری است. PH که در واقع معیاری برای سنجش میزان اسیدی یا قلیایی بودن خون است تاثیر زیادی در سلامت انسان دارد به گونه‌ای که کاهش آن و اسیدی شدن خون موجب ناراحتی‌های بسیاری شده و برعکس افزایش آن مشکلات زیادی را به بار خواهد آورد. در نتیجه با کمی دقت به آنچه می‌خوریم می‌توانیم با کنترل PH در محدوده طبیعی به سلامت بدن نیز کمک کنیم.

 

 

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب