درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

این مسئله اهمیت توجه به محتوای تغذیه ای مواد غذایی ارائه شده در رستوران ها و اماکن عمومی عرضه غذاهای سرد و گرم از قبیل مراکز دولتی و غیر دولتی و نیز ارائه میان وعده سالم و مغذی به کارمندان و پرسنل شیفت های مختلف کاری حداقل یک وعده در روز را روشن می سازد. لازم است افراد شاغل به محتوای تغذیه ای خود بیشتر دقت نمایند و به تغذیه سالم یعنی خودداری از مصرف غذاهای چرب و پرخوری و نیز استفاده از آب و دوغ کم نمک به جای نوشابه های گازدار و همچنین استفاده کمتر از غذاهای آماده،اهمیت دهند.
.
مراکز تهیه و عرضه نوشیدنی هایی همچون آب میوه و آب سبزیجات طبیعی از قبیل شیر موز،آب طالبی،آب هویج و معجون ها در سطح کلان شهرها به ویژه در فصل تابستان به وفور یافت می شوند و به علت حجم بالای تقاضا در گذرگاه ها و معابر شهری،عدم توانایی نظارت مستمر بر نحوه شست و شوی مواد اولیه و تهیه نوشیدنی ها و همچنین گرمای محیط،امکان آلودگی این نوشیدنی ها افزایش می یابد.  لازم است شهروندان این گونه نوشیدنی ها را از مراکزی که به نحوه تهیه سالم آن اطمینان بیشتری دارند،تهیه نمایند و از خرید نوشیدنی ها و ساندویچ های گرم و سرد از دوره گردها و یا اماکنی که فاقد یخچال و محل نگهداری بهداشتی و مناسب هستند،خودداری نمایند.
.
مواد غذایی فاسد شدنی همچون شیر،ماست،انواع سس مایونز،ساندویچ الویه و حتی تخم مرغ در فصل گرما حتما"باید در تمام مدت نگهداری در مغازه ها،داخل یخچال قرار گیرند و شهروندان از خرید این اقلام خوراکی حتی اگر مدتی نه چندان طولانی را در خارج از یخچال نگهداری شده اند خودداری نمایند.
به وفور مشاهده می کنید که مغازه ها حتی در فصل گرما نیز تخم مرغ در بیرون یخچال نگهداری می شود که رفتاری غیر بهداشتی است.
در فصل گرما به علت وجود بار سنگین ترافیک در کلان شهرها امکان گرمازدگی در حین سفرهای داخل شهری وجود دارد. لذا توصیه می شود شهروندان عزیز  در مدتی که در این شرایط قرار دارند همواره آب آشامیدنی سالم به همراه داشته باشند.
.
استفاده از بطری های پلاستیکی حاوی آب یخ زده در فصل تابستان به وفور دیده می شود. توصیه شده است که بطری های پلاستیکی آب معدنی یا نوشابه ها،پس از مصرف دور انداخته شوند و مورد استفاده مجدد قرار نگیرند،از جدار این گونه بطری ها در اثر یخ زدگی سمی بنام دیوکسین به داخل آب آزاد می شود که تهدید کننده سلامتی افراد است. معمولا روی این بطری ها علامت مثلثی با سه فلش نقش بسته است که عددی در وسط این مثلث به چشم می خورد. عدد یک در این مثلث نشان دهنده یک بار مصرف بودن بطری است. لذا توصیه می شود تا حد امکان از استفاده مکرر از این بطری ها به ویژه قرار دادن آن ها در فریزر خودداری نمایید. در صورت نداشتن دسترسی به آب بطری یک بار مصرف توصیه می شود از ظروف مخصوص حمل آب(قمقمه)که برای مصارف مکرر آب مناسب هستند استفاده شود.
.
عرضه کنندگان بستنی،غذاهای سرد و یا انواع ساندویچ ها باید حتما"در نحوه نگهداری این مواد دقت کامل را به خرج دهند. مسمومیت با بستنی در فصل تابستان بسیار شایع و عوارض آن خطرناک است. بسیاری از فروشندگان دوره گرد،بدون امکانات لازم اقدام به فروش بستنی در پارک ها می کنند،این گونه بستنی ها،ممکن است بارها آب شده و مجدداً فریز شوند که آلودگی های زیادی به همراه خواهند داشت.
در تهیه ساندویچ سوسیس،همبرگر و سایر خوراکی های سرخ شده باید حتما"از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده شود و هرگز از روغن مایع معمولی و یا روغن جامد در سرخ کردن این مواد استفاده نشود. زیرا حرارت دادن به این گونه روغن ها(خصوصا"روغن مایع معمولی)سبب ایجاد مواد سمی و مضر برای سلامت انسان می شود.
در مورد روغن مخصوص سرخ کردنی نیز توصیه می شود از یک روغن بیش از 3 نوبت در روز استفاده نشود.
.
در بسیاری از ساندویچی ها و رستوران ها بدون توجه به خطرات حاصله،از روغن به دفعات متعدد استفاده می شود.
شیـر،دوغ و ماست هم از جملــه مواد غذایی مهمی هستند که خیلی زود با نگهداری در خارج از یخچال فاسد می شوند. لذا حتما از فروشگاه ها و مغازه هایی که مطمئن هستید این مواد را در یخچال نگهداری می کنند خریداری کنید.
لازم به ذکر است که شیرهای مدت دار که بسته بندی سالم داشته و درب آن ها باز نشده،تا مدت درج شده روی بسته بندی(6 ماه)در خارج از یخچال قابل نگهداری هستند.
.
یکی دیگر از معضلات خوراکی ها در کلان شهرها استفاده وافر از انواع یخمک و بستنی یخی توسط کودکان در خارج از منزل می باشد. به والدین عزیز توصیه می شود در درجه اول تا حد امکان از خرید این خوراکی ها که حاوی مواد افزودنی بالایی هستند خودداری نمایند و در صورتی که فرزندتان علاقمند به مصرف این گونه خوراکی ها هستند،از قبل انواع پاستوریزه و بهداشتی را که دارای علامت استاندارد و مجوز بهداشتی وزارت بهداشت باشند،شناسایی نموده،به کودکان و نوجوانان خود معرفی نمایید.
به والدین گرامی توصیه می شود در صورتی که کودکان خود را برای شرکت در فـعـالیـت های تابستانی به محیط های خارج از منزل از جمله ورزشگاه ها و کلاس های تابستانی می فرستند حتما"نوشیدنی سالم همچون آب سالم،شیر پاکتی پاستوریزه،دوغ،ماء‌الشعیر و یا آب میوه پاستوریزه طبیعی نیز در اختیار فرزندان خود قرار دهند و آنان را از خرید انواع خوراکی ها و تنقلات از فروشندگان دوره گرد بر حذر دارند.
.
در کلان شهرها به علت وجود صف های طولانی در نانوایی ها و یا نداشتن فرصت کافی برای تهیه نان برای مصرف روزانه،ممکن است از نان لواش بسته بندی استفاده شود. در این صورت به خانواده های گرامی توصیه می شود فقط نان هایی که دارای بسته بنـدی بهـداشتی با مجوز بهداشت می باشند،خریداری نمایند و از خرید سایر نان های مانده و بسته بندی شده،که فاقد آرم و مجوز بهداشت می باشند،خودداری نمایند.
کودکان و نوجوانان به علت فعالیت و جنب و جوش زیادی که در فصل تابستان دارند و بازی ها و ورزش های مختلفی که در باشگاه های ورزشی حیاط و یا محیط خارج از منزل انجام می دهند تعریق زیادی دارند و همین علت نیازشان به آب بالا می رود. توصیه می شود که همواره یک بطری آب تازه در اختیار آن ها قرار دهید تا همیشه آب سالم در اختیار داشته باشند و در حین بازی و فعالیت از آن استفاده کنند. اگر کودکان ما در این سنین به موقع و به میزان کافی آب ننوشند مستعد گرمازدگی شده و درجه حرارت بدن شان به سرعت بالا رفته و علایم بی حالی و کم آبی ظاهر می شود.
.
در فصل تابستان گروه های سنی بالاتر از 60 سال بیش از گروه های سنی نوجوان،جوان و میانسال مستعد کم آبی بدن می شوند لذا باید مراقبت های بیشتری از نظر مصرف مایعات کافی در طول روز داشته باشند؛
در این سنین ممکن است افرد خیلی دیرتر از زمانی که بدن واقعا نیاز به آب دارد احساس تشنگی کنند و به همین خاطر رغبت زیادی به مصرف آب و مایعات نداشته باشند. توصیه می شود خصوصا در فصل گرما این افراد همواره آب سالم در دسترس داشته باشند زیرا بدن آن ها خیلی زود در مواجهه با کم آبی واکنش نشان داده و تغییرات سوخت و ساز داخل سلولی،سلامت آن ها را به خطر می اندازد.
توصیه می شود حتما این گروه سنی در شرایط عادی روزانه 8 تا 10 لیوان آب یا سایر مایعات(مانند دوغ کم نمک،چای،آب میوه طبیعی و ...)میل کنند و در شرایط گرما وخارج از منزل سعی کنند از آب بیشتری استفاده نمایند.
.
خانم های باردار و شیرده هم روزانه به حدود 10-8 لیوان آب نیاز دارند که علت آن سوخت و ساز بالای بدن این گروه و افزایش نیاز بدن آن ها به آب است. لازم است در فصل گرما این مقدار با نوشیدن مرتب آب و انواع نوشیدنی های سالم تامین گردد.
حتی المقدور از مصرف غذاهای آماده حاوی گوشت یا سس مایونز مانند انواع همبرگر،ساندویچ سوسیس و کالباس،انواع کباب و سالاد الویه در اماکن عمومی که رعایت بهداشت را در تهیه و نگهداری این مواد نمی کنند خودداری نمایید. مواد اولیه کباب و ساندویچ ها باید قبل از تهیه در یخچال نگهداری شده و پس از آماده شدن به شکل بهداشتی به فاصله کوتاهی مورد استفاده قرار گیرد و باقی ماندن طولانی مدت این مواد در محیط خارج از یخچال حتی بدون این که تغییری در طعم و مزه آن احساس شود سبب فساد سریع آن ها و در نتیجه مسمومیت خواهد شد.
.
.
.
دکتر پریسا ترابی
{/author}
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب