درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

از محصولات اصلی این پرنده می توان به گوشت، چرم، پر، چربی و روغن مفید آن اشاره کرد.به همین دلیل در این مقاله، شما را با خصوصیات و خواص یکی از محصولات این حیوان یعنی گوشت شترمرغ آشنا خواهیم کرد.امروزه به دلیل خصوصیات برتر این گوشت از جنبه سلامتی و تمایل افراد به یافتن و جایگزین کردن محصولات غذایی سالم تر، مصرف گوشت شترمرغ به عنوان یک منبع پروتئینی جدید و غنی در کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی رو به افزایش است.به گونه ای که کشور آفریقای جنوبی که یکی از بزرگ ترین صادر کنندگان این محصول است، امروزه درآمد بالایی از صادرات این نوع گوشت کسب می کند.بیشترین گوشت استحصالی از این پرنده از قسمت ران این حیوان است و بر خلاف تصور این پرنده گوشت سینه ندارد.
.
● خواص فیزیکی
رنگ گوشت این حیوان قرمز بوده و از نظر بافت و شکل ظاهری مانند گوشت قرمز است.اما برخلاف شکل ظاهری این گوشت، که شبیه گوشت گاو است گوشت شترمرغ به دلیل کوتاه و ظریف بودن فیبرهای موجود در عضلات این حیوان بسیار ترد، زودپز و راحت هضم است.به همین خاطر از گوشت شترمرغ می توان در طبخ انواع غذاها مانند استیک، کباب، همبرگر و ...استفاده نمود.
.
● چرا گوشت شترمرغ؟
جدا از طعم مطبوع و خواص فیزیکی این گوشت به امتیازات و دلیل برتری این گوشت در مقایسه با سایر گوشت ها می پردازیم:
یکی از مهم ترین و اصلی ترین امتیازات این گوشت کم بودن میزان چربی و کلسترول آن است، به گونه ای که میزان چربی آن فقط 1 تا 2 درصد است.در نتیجه مصرف این گوشت به عنوان یک منبع مناسب پروتئینی جایگزین، برای بیماران قلبی، ورزشکاران، افراد چاق و سالخوردگان توصیه می شود.
گوشت شترمرغ حاوی مقادیر بالایی اسید لینولئیک است.بدن ما برای انجام عمل متابولیسم به این ماده نیازمند است زیرا قادر به ساخت آن نیست.
.
در مورد کلسترول این گوشت، می توان آن را مهم ترین شاخص ارزنده این محصول دانست.در عین حال که میزان کلسترول گوشت شترمرغ در مقایسه با گوشت سایر حیوانات دیگر، در پایین ترین میزان قرار دارد مقدار HDL(کلسترول مفید)این گوشت بسیار بالاست(62-60%).به همین دلیل مصرف گوشت شترمرغ یکی از روش های موثر جلوگیری از افزایش میزان وزن و کلسترول است.کاترین گری که یکی از معروف ترین متخصصان تغذیه است در تحقیقات خود یکی از راه های کاهش وزن را، جایگزین کردن چهار وعده استیک یا همبرگر گوشت شترمرغ در هفته به جای همین محصولات از سایر گوشت ها می داند، با این روش میزان کالری دریافتی، تا 576 کیلوکالری در هفته کاهش می یابد.
.
همچنین میزان ماده ال-کارنتین که یکی از مواد مفید برای سوخت و ساز و چربی سوزی بدن است و امروزه افراد معمولاً آن را به صورت مکمل مصرف می نمایند در گوشت شترمرغ در سطح بالایی قرار دارد.
گوشت شترمرغ برای افراد مبتلا به فشار خون نیز به دلیل پایین بودن میزان عنصر سدیم توصیه می گردد.
به علاوه گوشت شترمرغ از لحاظ تامین ویتامین های بدن نیز مفید است.از سوی دیگر مصرف این گوشت، نیاز بدن را در رابطه به ویتامین های نیاسین (B1 ،B2(PP تامین نموده، حاوی مقدار بالایی از ویتامین های A و C است.
.
گوشت شترمرغ همچنین منبع بسیار مناسبی برای تامین عنصر آهن است به صورتی که میزان این عنصر در گوشت شترمرغ به 3/6 میلی گرم در هر 100 گرم گوشت می رسد که این مقدار بالاترین سطح در بین حیوانات است.در انتها، از جنبه بهداشتی می توان گوشت شترمرغ را یکی از انواع گوشت های سالم برشمرد، زیرا شترمرغ به بیماری جنون گاوی مبتلا نمی شود و تعداد بیماری های مشترک بین این دام و انسان ناچیز است.
.
جدول
.
در شماره های آتی، خصوصیات و طریقه خرید گوشت مرغوب شترمرغ و روش های طبخ آن را ارایه خواهیم نمود.
.
..
.
دکتر مهدی دبیر سیاقی/ تکمیل و تلخیص در نشریه غذا
{/author}
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب