درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

کاهش پاسخ به انسولین و در واقع کاهش حساسیت سلول ها به این هورمون موجب اختلال در تحمل گلوکز و بروز دیابت نوع دو یا دیابت غیر وابسته به انسولین می شود.
تحقیقات نشان می دهد که یک ترکیب متصل شونده به کروم می تواند پاسخ گیرنده های سلولی را به انسولین افزایش دهد.به بیان دیگر کروم در فعال شدن گیرنده های انسولینی نقش مهمی ایفا می کند.امروزه محققین در حال بررسی نقش دقیق کروم در این فرایند هستند.
.
کروم از املاحی است که برای انتقال در خون با آهن رقابت می کند.البته در مطالعه ای که روی 92 مرد مسن انجام شد و طی آن این افراد به مدت 12 هفته روزانه 925 میکرو گرم کروم به صورت مکمل دریافت می نمودند تغییری در وضعیت آهن مشاهده نشد.
در کسانی که به طور ارثی به اختلالی به نام افزایش بار آهن1 مبتلا هستند ممکن است کمبود کروم ایجاد شود.این موضوع،فرضیه ای دال بر این مطرح می کند که احتمالاً کاهش سطح کروم در این افراد در بروز دیابت نیز نقش دارد.
از دیگر مواد مغذی مرتبط با کروم می توان به کربوهیدرات ها اشاره کرد.رژیم های غنی از کربوهیدرات های تصفیه شده نظیر شکر،در مقایسه با رژیم های حاوی کربوهیدرات های کامل مانند آرد سبوس دار باعث افزایش دفع ادراری کروم می گردند.
.
● کمبود کروم
کمبود کرم بیشتر در افرادی که به مدت طولانی به صورت وریدی بدون استفاده از مکمل کروم تغذیه می شوند،مشاهده شده است.تجویز مکمل کروم همچنین در برخی افراد باعث بهبود در وضعیت قند خون و سطح انسولین خون شده است.
مطالعات متعددی بر روی دونده های مرد نشان داده است که دفع ادراری کروم در ورزش های مقاومتی افزایش می یابد.این امر شاید نشان دهنده نیاز بالاتر ورزشکار به کروم باشد.
● میزان دریافت کافی
به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی جهت تعیین میزان توصیه شده روزانه3 انجمن غذا و تغذیه آمریکا میزان دریافت کافی را بر اساس مقدار در رژیم های طبیعی پیشنهاد نموده است،این مقادیر در جدول شماره یک آمده است.
.
● نقش کروم در پیشگیری از بیماری ها
مصرف مکمل کروم به میزان 200 میلی گرم در روز به مدت دو تا سه ماه اثرات مثبتی را در بهبود وضعیت قند و چربی خون افراد مبتلا به اختلال در تحمل گلوکز نشان داده است.البته این بدان معنی نیست که تنها علت اختلال در تحمل گلوکز کمبود کروم است.
برخی از مطالعات نیز به نقش کروم در کاهش LDL – کلسترول،تری گلیسرید و کل کلسترول و نیز افزایش HDL –کلسترول اشاره می نمایند.نکته ای که توجه به آن ضروری به نظر می رسد این است که:
احتمالاً فقط کسانی از مصرف مکمل کروم سود می برند که به لحاظ تغذیه ای دچار کمبود دریافت آن باشند.
برخی ادعاها نیز در مورد کروم وجود دارد که از آن جمله می توان به نقش آن در افزایش توده ماهیچه ها و کمک به پیشرفت کاهش وزن اشاره نمود.در این خصوص،لازم است به تبلیغات مکمل های غذایی حاوی کروم که ادعاهای این چنینی دارد توجه بیشتری مبذول گردد.
.
● منابع غذایی
مقدار کروم در منابع غذایی بسیار متغیر است.مخمر آبجو،صدف،جگر،سیب زمینی،غلات کامل(سبوس دار)،غلات صبحانه آماده مصرف،لوبیا سبز و کلم بروکلی نسبتاً غنی از کروم هستند.غذاهای حاوی مقادیر زیاد قند ساده نه تنها از نظر محتوای کروم فقیرند،بلکه دفع کروم را نیز افزایش می دهند.
.
کروم (Chromium)
.
.
.
آزاده نجارزاده
{/author}
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب