درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

چرا باید کلم بروکلی را به منوی غذاهای خود اضافه کنیم؟

این سبزی سرشار از ویتامین، مواد معدنی وفیبر است. علاوه بر این، خاصیت سم زدایی نیز دارد. تحقیقات در بیست سال گذشته نشان داده است که وجود مقدار زیادی از کلم بروکلی در رژیم غذایی افراد، باعث کم شدن خطر ابتلا به سرطانهای مثانه، حنجره، مری، ریه، سینه و روده ی بزرگ میشود، که به دلیل وجود انواع مواد معدنی مفید در کلم بروکلی است. به عنوان مثال این سبزی دارای ماده ای به نام « ایندول » است که استروژون اضافی، که باعث رشد تومور می شود، را خنثی میسازد.
از خانواده کلم ها
بروکلی از خانواده کلم ها است. بروکلی در فصلهای خنک، بهترین و بیشترین محصول را میدهد. چنانچه برای کاشت از بهترین انواع، استفاده گردد و مراحل کاشت، داشت و برداشت، طبق دستور العمل و به دقت انجام شود، تولید محصول تداوم می یابد. قسمت خوراکی بروکلی، سر آن است. سر اصلی در مرکز و بالای گیاه روئیده میشود. هنگامیکه سر اصلی برداشته و قطع شود، سرهای جانبی شروع به رشد کرده و ظاهر می شوند. از کلم بروکلی در بیشتر مناطق آمریکا، در فصلهای بهار و پائیز، دو بار محصول به دست میآید.
.
انواع کلم بروکلی
به طور کلی این سبزی به سه صورت دیده می شود:
کروزر1: از کاشت تا برداشت 58 روز زمان لازم دارد. کروز، یکدست، پر محصول و مقاوم در برابر خشکی است.
گرین کامت2: از کاشت تا برداشت 55 روز زمان لازم دارد، زودرس و مقاوم در برابر گرما است.
گرین گالی آت3: از کاشت تا برداشت 60 روز زمان لازم دارد، زمان کاشت بهار, تابستان و پائیز و در برابر حالتهای سخت مقاوم است.
انواع کلم ها، غنی از ویتامین ث، آ، اسید فولیک و عناصری مانند گوگرد، فسفر و کلسیم هستند. فولات موجود در کلم، برای زنان باردار بسیار مفید است و مانع از بروز نواقص سیستم عصبی جنین می شود. همچنین فولات در پیشگیری ازبیماری های قلبی و عروقی مفید است. بتاکاروتن و ایندول موجود در انواع کلم، در ایجاد خاصیت ضد سرطانی آن ها نقش دارد. در بین آن ها کلم بروکلی در پیشگیری از سرطان ها، مؤثرتر است و این خاصیت ضد سرطانی به دلیل وجود، مواد آنتی اکسیدان بیشتری است که در بروکلی وجود دارد.
.
تحقیقات نشان می دهد، رشد سرطان دارای روندی است که ترکیبات مواد غذایی می تواند در طولانی شدن این روند مؤثر باشد، مثلاً همانطور که سیگار کشیدن و ورود دود سیگار به ریه از عواملی است که رشد سرطان ریه را تسریع می کند، بعضی از ترکیبات مواد غذایی مثل مواد موجود در خانواده ی کلم با کمک به کل سیستم ضد سرطان در بدن، موجب تقویت سیستم ایمنی می شوند. بدین صورت که ایندول موجود در کلم، موجب تحریک آنزیم های خاصی می شود که آزاد شدن مولکول های گلوتاتیون را افزایش می دهد، که این امر، روند سرطان را کند می کند. اگر فردی با سرطان روده ی بزرگ  رژیم مناسبی را رعایت کند، عمر طولانی تری خواهد داشت و عوارض سرطان دیرتر بروز می کند.
کلم بروکلی یکی از سبزیجات بسیار با ارزش است که سرشار از مواد مغذی است وفواید بی شماری در ارتقاء سلامتی انسان برعهده دارد. مواد مغذی و سایر موادی را که در بروکلی وجود دارند، اثرات زیادی در پیشگیری از بیماری ها دارند.
1- بروکلی دارای ماده ای بهنام سولفورافان4 است که تعداد، اندازه و تکثیر تومورهای سرطانی را به نحو چشمگیری کاهش می دهد، در نتیجه از ابتلا به سرطان به خصوص سرطان سینه، معده، روده ی بزرگ، رکتوم و ریه ها در انسان پیشگیری می کند.
2- بروکلی دارای مقادیر زیادی فیبر، کاروتنوئید، ویتامین آ، ث و کا است، که باعث پیشگیری از سرطان معده و روده می شوند.
.
3- بروکلی به دلیل دارا بودن مقادیر بالای ویتامین ث، فیبر و بتاکاروتن(پیش ساز ویتامینآ)، یک آنتی اکسیدان قوی محسوب می شود که از اثرات مخرب رادیکال های آزاد در بدن پیشگیری می کند. در نتیجه از بروز بیماری هایی مثل انواع سرطان، آلزایمر، بیماریهای قلبی، آرتریت(التهاب مفاصل) پیشگیری کرده و فرآیند پیری را به تاخیر می اندازد.
4- فیبر بالای موجود در بروکلی برای افراد دیابتی بسیار مفید است و افراد دیابتی برای کنترل بیماری خود، بایستی این سبزی با ارزش را در وعده های غذایی خود قرار دهند.
5- کلسیم موجود دربروکلی، به همان میزان کلسیم موجود در شیر است، در نتیجه مصرف آن برای افرادی که دچار پوکی استخوان یا کمبود کلسیم هستند، بسیار مفید است. ولی چون شیر علاوه بر کلسیم، دارای ویتامین د، که به جذب کلسیم در بدن کمک می کند، به عنوان منبع بهتری برای رفع پوکی استخوان مطرح می شود.
.
jad-borokli
خواص درمانی
ضد سرطان
محققان ترکیباتی را از بروکلی جدا کردهاند که ممکن است از پیشرفت سرطان مثانه جلوگیری کند. پیش از این نیز مشخص شده بود، احتمال سرطان مثانه در مردانی که در هفته، چند وعده بروکلی میخورند در مقایسه با مردانی که تنها یک وعده بروکلی در هفته می خورند، 44 درصد کمتر است. به گزارش ریسرچ نیوز، در این مطالعه، محققان به بررسی ترکیبات موجود در بروکلی که می توانند از رشد سلول های سرطانی جلوگیری کنند، پرداخته اند.
آن ها ترکیباتی به نام گلوکوزینولاتها را از بروکلی جدا کردهاند. طی قطعه قطعه کردن، جویدن و هضم، این ترکیبات فیتوکمیکال به نیروگاه های تغذیه ای به نام ایزوتیوسیانات ها تبدیل میشوند که دانشمندان معتقدند در جلوگیری از سرطان نقش دارند.
درمان زخم معده باکلم بروکلی
هرچند استفاده از سبزی ها در برنامه غذایی بسیاری از خانواده های ایرانی گنجانده شده، اما کلم بروکلی از جمله سبزی هایی است که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. نتایج مطالعات کارشناسی نشان داده که کلم بروکلی حاوی موادی است که می تواند در آینده به عنوان یک روش درمانی جدید زخم معده و حتی مداوای سرطان معده به کار گرفته شود.
محققان دانشگاه جان هاپکینز و مرکز بین المللی تحقیقات فرانسه درمحیط آزمایشگاهی، مشخص کردند که پلی فنل سولفورفان، باکتری های سرطانی معده را از بین میبرد. این ماده که به مقدار فراوان در کلم بروکلی موجود است، توانایی بدن را در مقابل سرایت و انتقال باکتریهای مولد بیماری زخم معده افزایش میدهد. اثر کلم بروکلی در کاهش دردهای معده و همچنین اثر ضدباکتریایی آن از قبل مشخص شده بود، اما نکته جدید این است که مواد موجود در این سبزی مغذی، تأثیر مهمی در نابودی باکتری مولد بیماری زخم معده دارد. از آنجا که این باکتری در مقابل آنتی بیوتیک مقاوم است، مصرف کلم بروکلی می تواند بیش از    درصد باکتری های عامل سرطان و زخم معده را نابود کند.
داروی کم خونی
کلم بروکلی، سرشار از مواد معدنی با ارزش است. از این میان می توان از اسید فولیک که یک ماده ضد کم خونی است، نام برد. همچنین اسید فولیک ضد بیماریهای خونی دیگر نیز عمل می کند.
کلم بروکلی به جای کرم ضد آفتاب
گروهی از دانشمندان آمریکایی کشف کردند که کلم بروکلی به دلیل برخورداری از یک ماده گوگردی، می تواند پوست را از آسیب های اشعه فرابنفش خورشید و ابتلا به سرطان پوست محافظت کند.
به گفته این دانشمندان می توان با مالیدن یک لایه نازک از برگ های تازه این کلم، پوست را در مقابل تابش اشعه فرابنفش خورشید محافظت کرد. در حقیقت در برگ های جوان کلم بروکلی، یک ترکیب شیمیایی با عنوان سولفورافان وجود دارد که قرمزی و التهاب پوست که نشان دهنده ی آسیب های ناشی از تابش اشعه فرابنفش به سلول های بافت پوست است، را کاهش می دهد.
اکنون دانشمندان جان هاپکینز اظهار داشته اند که ماده سولفورافان سلول های پوست را، برای تولید آنزیم های محافظتی فعال می کند. این آنزیم ها از سلول ها در مقابل آسیب های اشعه های مضر آفتاب محافظت می کنند.
.
چه کلمی بخریم؟
هنگام خرید بروکلی باید به ساقه های ایستاده با رنگ سبز دقت شود و از خرید جنس زرد رنگ آن ها خودداری کنید. در هنگام خرید انواع سبزتر آن را انتخاب کنید و برای ماندگاری بیشتر نیز باید آن را به صورت شسته نشده، داخل کیسه ی سر باز در یخچال نگهداری کنید، زیرا رطوبت، باعث رشد قارچ در آن می شود و هنگام مصرف باید آن را خوب بشویید.
چه مقدارمصرف کنیم؟
نصف فنجان کلم بروکلی برای هر وعده میزان مناسبی است. متخصصین تغذیه پیشنهاد می کنند که 3 الی 5 وعده سبزی در روز مصرف شود. بخارپز کردن سریع کلم بروکلی در حدی که، تنها کمی نرم شود (رنگ سبز تیره خود را حفظ کند)، میزان پخت مناسبی برای حفظ ویتامین های با ارزش، مواد معدنی و کلروفیل ضدسرطان این سبزی محسوب میشود.
با وجود تمام خواص ذکر شده در مورد کلم بروکی، افرادی که مبتلا به گواتر هستند، باید در مصرف خانوادهی کلم احتیاط کنند زیرا بعضی گلیکوزینولات های موجود در این خانواده به ایزوتیوسیانات تبدیل می شوند که از جذب ید، توسط غده تیروئید جلوگیری می کنند. نکته دیگر اینکه، زیاده روی در مصرف کلم، موجب ایجاد نفخ و افزایش فشار خون میشود.
.
بروکلی همراه با سیر طلایی
مواد لازم:
کلم بروکلی:500 گرم
پاستای شکلی:500 گرم
روغن زیتون:نصف پیمانه
سیر:4 حبه
فلفل قرمز:2/1 قاشق چای خوری
نمک و فلفل سیاه:به میزان لازم
.
طرز تهیه:
در ابتدا قابلمه را از آب پر کرده و روی حرارت می گذاریم تا آب بجوشد، سپس کلم بروکلی ها را به آب در حال جوش افزوده، مقداری نمک نیز به آن اضافه می کنیم. بعد از اینکه بروکلی ها به مدت 5 دقیقه جوشیدند، آن ها را آبکشی می کنیم. همین کار را در رابطه با پاستا انجام می دهیم، یعنی در آب جوش و نمک می ریزیم و بعد از 5 دقیقه آبکش می کنیم. سپس در ماهی تابه روغن را ریخته و حرارت می دهیم تا داغ شود، سپس سیر را در آن تفت می دهیم تا کاملاً طلایی رنگ شود. سپس سیر، بروکلی و فلفل قرمز را با هم مخلوط می کنیم. در انتها پاستا و مخلوط بروکلی را با هم مخلوط کرده
.
.
.
آناهیتا بطحاییان
{/author}
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب