درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

گل پامچال و خواص دارویی آن

این گل ها در فصل بهار، بین ماه های فروردین - اردیبهشت تشکیل می شوند. گل های پامچال با بالا آمدن خورشید باز می شوند و غروب آفتاب پژمرده می گردند. گل ها حاوی مقادیر کمی اسانس، ساپونین و ترکیبات فلاونوییدی هستند. میوه از نوع کپسول بوده و حاوی تعداد زیادی دانه های پهن کوچک است.
گل پامچال بیشتر در اروپا و غرب آسیا رشد می کند و در مناطقی با آب و هوای مدیترانه ای به ندرت یافت می گردد. دشت ها و جنگل های دارای خاک آهکی و حاوی مقادیر فراوان ترکیبات کلسیم برای رویش آن ترجیح دارند. این گیاه می تواند خشکی را تا مدت محدودی تحمل کند. نور مستقیم را نمی پسندد و باید آن را در سایه آفتاب و در نور غیر مستقیم نگهداری کرد. قسمت های دارویی این گیاه در بهار جمع آوری می شوند.
.
کاشت، تکثیر و برداشت گل پامچال
کاشت و تکثیر این گیاه به دو روش (به وسیله ی بذر و به طریق رویشی) انجام می گیرد. اگرچه تکثیر پامچال از طریق بذر امکان پذیر است، ولی روش مناسبی نیست زیرا رشد و نمو گیاهان به کندی صورت می گیرد، به طوری که پس از سه سال می توان ریشه ها را برداشت نمود.
تکثیر رویشی از طریق تقسیم بوته انجام می شود و اوایل بهار، زمان مناسبی برای تکثیر پامچال است. پس از خارج کردن گیاهان ۲ تا ۳ ساله از خاک، هر یک را به چند بوته تقسیم و آن ها را در ردیف هایی به فاصله‌ی ۴۰ سانتی متر کشت می کنند. فاصله ی ۲۰ سانتی متر بین دو بوته در هر ردیف، مناسب است. گیاهانی که به طریق رویشی تکثیر می شوند رشد و نمو مناسبی دارند و پائیز سال بعد می توان آن ها را (اعم از ریشه، ساقه یا گل) برداشت کرد.
اوایل بهار، قبل از رویش گیاهان و هم چنین در فصل پائیز، ریشه ها محتوی حداکثر مقدار ماده موثره می باشند، لذا در هر دو زمان یاد شده می توان آن ها را برداشت کرد. اگرچه در بعضی از کشورها از آغاز گلدهی ریشه را برداشت می کنند، ولی بهترین زمان برداشت ریشه، پائیز می باشد. پس از برداشت، ریشه ها را کاملاً شسته و تمیز می کنند و سپس در دمای ۴۰ تا ۴۵ درجه خشک می نمایند.
.
زمان مناسب برای جمع آوری گل ها، هنگامی است که کاملاً باز شده باشند. گل ها را باید بدون کاسبرگ ها برداشت نمود. گل ها پس از برداشت باید بلافاصله خشک شوند. تاخیر در خشک کردن گل ها، باعث تغییر رنگ و کاهش مواد موثره آن می شود.
از آن جایی که برگ ها خاصیت دارویی دارند، می توان آن ها را به لحاظ داشتن ویتامین ها و ساپونین ها، مورد استفاده قرار داد. دمای مناسب برای خشک کردن برگ ها، ۷۰ تا ۸۰ درجه سانتی گراد است. در این دما، بدون هیچ گونه آسیبی به مواد موثره برگ ها، می توان آن ها را خشک نمود. معمولاً از هر 3 تا 3/5 کیلوگرم ریشه ی تازه، ۶ تا ۷ کیلوگرم گل و ۵ کیلوگرم برگ پس از خشک شدن، یک کیلوگرم از هر یک حاصل می شود.
خواص دارویی گل پامچال
ریشه، برگ ها و گل های پامچال خاصیت دارویی دارند و مواد موثره آن خلط آور است و برای درمان آسم، تنگی نفس و هم  چنین برای مداوای بیماری های مربوط به معده، روده و کبد مورد استفاده قرار می گیرد. دم کرده گل پامچال برای کسانی که مبتلا به سر دردهای شدید و میگرن هستند مفید است.
گل پامچال یکی از منابع روغن طبیعی است. روغن گل پامچال از غنى ترین منابع اسید چرب غیر اشباع گاما لینولنیک اسید (GLA) به شمار مى رود. در روغن این گیاه حدود ۸ تا ۱۰ درصد گامالینولنیک اسید وجود دارد. سنتز GLA در بدن با افزایش سن، ابتلا به بیمارى هایى نظیرآرتریت، دیابت و شیوه زندگى نامناسب (مانند استرس، سیگار، الکل و…) کاهش مى یابد، لذا دریافت آن از رژیم غذایى و یا از طریق مکمل هاى غذایى ضرورى مى باشد.
روغن گل پامچال گران است اما به دلیل این که حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع لینولئیک اسید و گاما لینولنیک اسید است تاثیر چشم گیری در درمان اختلالات و بیماری های زیر دارد:
.
بهبود علایم سندرم پیش از قاعدگى و علایم قاعدگى
کمک به برقراری تعادل هورمونى و کاهش علایم یائسگی
کمک به بهبود بیمارى هاى التهابى به ویژه التهابات مفصلى
کمک به سلامت پوست و بهبود علایم اگزما
تنظیم عملکرد هورمون های بدن ازجمله انسولین
کمک به بهبود عوارض عصبى دیابت و بهبود خشکى چشم
بهبود مشکلات حافظه مربوط به بیماری آلزایمر
پیشگیرى از پوکى استخوان
کاهش کلسترول و فشار خون
پیشگیری از آترواسکلروز و بیماری قلبی- عروقی
مقابله با سرطان
برطرف کردن خستگی مفرط
تقویت سیستم دفاعی بدن
درمان برونشیت مزمن در صورت مصرف گل پامچال به همراه آویشن
کمک به درمان بیماری های خودایمنی مانند لوپوس و بیماری التهابی قسمت انتهایی روده باریک (بیماری کرون)
کمک به کاهش وزن بدن با سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن به هنگام ورزش و در حالت استراحت
روغن پامچال در کرم های مختلف برای رفع لکه ها، سیاهی دور چشم، چین و چروک، قرمزی و پوسته پوسته شدن به کار می رود.
.
.
.
.
مرجان باژن
{/author}
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب