درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

1  مفیدترین غذا برای افطار کدام است؟
بهتر است روزه‌داران با توجه به روزهای طولانی و گرمی هوا، افطار خود را به صرف مخلوط شیرخرما و 4 مغز اختصاص دهند. این مخلوط علاوه بر آنکه تشنگی روزه‌داران را رفع می‌کند به جهت آنکه مواد مغذی چون قند، فیبر، پتاسیم، منیزیم و کلسیم دارد، غذایی سلامت و مناسب برای روزه‌داران محسوب می‌شود. برای تهیه این مخلوط مغز بادام، بادام‌زمینی، پسته و فندق از هر کدام 2 عدد را به اضافه یک قاشق غذاخوری پودر نبات آسیاب کنید تا نرم شود. پودر بدست آمده را یک ربع قبل از زمان افطار با یک لیوان شیر جوشیده و 2 عدد خرما مخلوط کنید و با نعلبکی روی لیوان را بپوشانید تا دم بکشد. در زمان افطار این مخلوط را همراه یک تکه نان سنگک میل کنید. پس از خوردن این مخلوط تا 2 ساعت چیزی میل نکنید و پس از این فاصله شامی سبک، کم حجم و مغذی یا میوه‌های تازه به‌عنوان وعده شام میل کنید. در این صورت مصرف میوه‌هایی چون انگور و سیب به روزه‌داران توصیه می‌شود تا عطش روزانه آن‌ها را نیز کنترل کند.
2  غذاهای پختنی بهترند یا سرخ کردنی؟
به‌طور کلی شایسته است در وعده‌های افطار و سحر از خوردن غذاهای سرخ شده پرهیز کنید. به‌ویژه در وعده غذایی سحر توصیه می‌شود از غذاهای پخته، کباب شده یا غذاهای آب پز استفاده کنید. چلوگشنیز با مرغ یا گوشت گوسفند، ته چین، کباب و گوشت مرغ آب پز یا بخارپز از جمله بهترین و مغذی‌ترین موادغذایی در وعده سحر است.
.
3  چرا دچار ضعف می‌شویم؟
قریب به 17 ساعت روزه داری ممکن است توان جسمی برخی از روزه‌داران را تحت‌تأثیر قرار دهد و آن‌ها را برای نوشیدن آب یا مصرف مواد‌غذایی بی‌تاب کند. در این حالت ممکن است برخی از روزه‌داران هنگام افطار، برای مصرف غذا و نوشیدنی‌ها عجله یا زیاده روی کنند. از دیدگاه حکما و قدمای طب ایرانی، مصرف سریع مواد‌غذایی و متعاقب آن پر شدن ناگهانی معده یکی از مهم‌ترین علل بروز ضعف در روزه‌داران است. چرا که با مصرف سریع مواد‌غذایی، عمل هضم به‌صورت ناقص انجام می‌شود و روزه دار آن طور که باید از غذایی که در وعده افطار مصرف کرده، بهره نمی‌برد و مواد مغذی دریافت نمی‌کند و به مرور با گذشت ایام روزه داری دچار ضعف می‌شوند. از این رو به ‌روزه داران توصیه می‌کنیم برای صرف وعده افطار خود، 20 دقیقه زمان اختصاص دهند و با آرامش مواد‌غذایی را میل کنند تا مواد آرام و به‌طور یکنواخت در سیستم گوارش جذب و در اختیار اندام‌های مختلف بدن قرار گیرد.
4  در نوشیدن آب افراط نکنید
هرگز با نوشیدن آب افطار نکنید. درصورتی که دچار عطش هستید و تمایل به افطار با آب دارید، بهتر است از نوشیدن آب سرد پرهیز کرده و مقدار کمی آب جوشیده یا ولرم بنوشید. توجه کنید که نوشیدن آب زیاد در وعده افطار یا پس از صرف سحری از دیگر عواملی است که موجب اختلال در عملکرد هضم و در نتیجه بروز ضعف در روزه‌دار می‌شود. بنابراین بهتر است در نوشیدن آب، دقت کنید.
5  کاهش عوارض گرمازدگی با چای گیاهی
نوشیدن دم کرده گل بنفشه، گل نیلوفر، شاتره، ریشه کاسنی و سماق پس از افطار به روزه‌داران توصیه می‌شود. مصرف چای یا عرق‌های گیاهی در شب‌های ماه مبارک رمضان به‌صورت مکرر برای رفع عطش و تشنگی، تعدیل مزاج و از بین رفتن مضرات ناشی از حرارت هوا و گرمازدگی در طول روز و اوقات کاری، مؤثر است.
6  رفع عطش با پا فالوده هندوانه
پالوده هندوانه یکی از بهترین خوراکی‌ها برای رفع تشنگی و تعدیل عطش روزه‌داران است. برای تهیه این پالوده لازم است هندوانه خرد شده را از الک عبور دهیم تا تخم‌های هندوانه از آن جدا شود. سپس به ازای هر یک لیوان از هندوانه پوره شده، نصف استکان سکنجبین به آن اضافه کنید و هم بزنید. این پالوده را بهتر است یک ساعت پیش از زمان افطار تهیه کنید و درون یخچال بگذارید تا خنک شود. توجه کنید که این پالوده را نباید به‌صورت ناگهانی میل کنید بلکه بهتر است آن را در فاصله زمانی معین و قاشق قاشق میل کنید و به‌طور ناگهانی معده خود را از آن پر نکنید.
.
7  چگونه از خشکی لب‌ها پیشگیری کنیم
بسیاری از افراد روزه دار به‌ویژه زمانی که ماه مبارک رمضان با روزهای گرم تابستان، مصادف می‌شود، دچار خشکی لب و دهان یا پوسته شدن لب‌ها می‌شوند. قدمای طب ایرانی در این مواقع مصرف تخم خرفه و عرق شاتره را به روزه‌داران توصیه می‌کردند. برای تهیه این نوشیدنی باید 2 تا 3 قاشق غذاخوری تخم خرفه آسیاب شده را با 2 لیوان عرق شاتره مخلوط کنید و شب‌ها بعد از صرف شام به مرور میل کنید.
8  چرا نباید بعد از سحری بخوابیم؟
اگر بعد از صرف غذای سحر و خواندن نماز به سرعت بخوابیم، این کار موجب بروز اختلال در عملکرد هضم شده و روند آن را به تاخیر می‌اندازد. بنابراین توصیه شده که روزه دار پس از خوردن غذای سحر و خواندن نماز، ساعتی را بیدار بماند و به عبادت و نیایش یا امور شخصی خود بپردازند و پس از آن اگر تمایل داشتند، کمی استراحت کنند.
9  چگونه آب بدن‌مان را حفظ کنیم؟
افرادی که در طول روز زیاد عرق می‌کنند و گرمای هوا نیز این مسئله را تشدید می‌کند، بهتر است در این ایام روزی 2 تا 3 بار دوش بگیرند و پس از آن از جوشانده برگ مورد به‌عنوان خوشبوکننده بدن استفاده کنند. برای این منظور جوشانده برگ مورد که گیاهی بسیار خوشبو است را درون ظرف افشانه بریزید و پس از حمام کردن به نقاط مختلف بدن به‌ویژه قسمت‌هایی که زیاد عرق می‌کنند، اسپری کنید و بگذارید تا روی بدن خشک شود. تداوم این کار موجب می‌شود تا به مرور از میزان تعرق بدن کاسته شود و به این ترتیب میزان تبخیر آب بدن کند شده و احساس عطش نیز کمتر شود.
10  بهترین نوشیدنی برای افطار و سحر
مناسب‌ترین نوشیدنی برای روزه‌داران در وقت افطار و سحر، دوغ طبیعی است. اضافه کردن مقداری سبزی‌های معطر مثل پونه، نعنا یا آویشن به دوغ کمک می‌کند تا از میزان نفخ آن کاسته شود. به این ترتیب افرادی که پس از خوردن دوغ دچار نفخ می‌شوند با اضافه کردن این سبزی‌های خشک می‌توانند این مسئله را رفع کنند.
.
11  پرهیزهای غذایی
روزه داران بهتر است از مصرف غذاهای سرخ کرده، ادویه‌های تند و تیز، ترشی‌ها و شور در وعده‌های غذایی خود پرهیز کنند. همین طور مصرف شیرینی‌های خامه‌ای و مواد‌غذایی شیرین به این سبب که موجب بروز عطش و احساس تشنگی در افراد می‌شود، در ایام ماه رمضان توصیه نمی‌شود.
12  پرخوری نکنید
توجه داشته باشید زیاد خوردن یا پرخوری کردن هنگام سحر یا افطار، هرگز نمی‌تواند مقاومت بدن‌تان را در ایام روزه داری تضمین کند. اکیدا توصیه می‌شود از پرخوری در وعده‌های غذایی پرهیز کنید چرا که این امر موجب می‌شود تا فعالیت و انرژی بیش تری صرف هضم و سوخت و ساز غذا در بدن‌تان شود، و به‌دنبال آن مقاومت بدن در زمان روزه داری کمتر می‌شود.
12+1  چه کسانی روزه نگیرند
افراد مبتلا به دیابت، بیماران کلیوی، افرادی که دچار بیماری‌های دستگاه گوارش هستند و به‌طور کلی تمامی افرادی که پزشک معالج‌شان آن‌ها را از گرفتن روزه منع کرده، حتما توصیه‌های پزشک‌شان را جدی بگیرند. افرادی که به‌علت تاخیر در ساعت صرف غذا یا نخوردن غذا دچار سردرد می‌شوند و همین طور افرادی که به خاطر بیماری شان مجبورند هر چند ساعت دارو مصرف کنند، نباید روزه بگیرند. چرا که بسیاری از این افراد لازم است هم‌زمان یا کمی قبل‌تر از مصرف دارو، غذا یا ماده خوراکی میل کنند. علاوه بر این تمامی روزه داران، چه آن‌ها که بیمار هستند و چه آن‌ها که در سلامت به سر می‌برند، درصورتی که با گرفتن روزه، علائم حیاتی بدن‌شان به خطر می‌افتد یا ضرری حتمی در خود مشاهده می‌کنند، باید از گرفتن روزه پرهیز کنند. این علائم ممکن است شامل تپش قلب مرضی، اختلال خطرناک در فشارخون، افت شدید قند خون و... باشد. بنابراین به این افراد توصیه می‌شود درصورت مشاهده این حالت‌ها یا روزه نگیرند یا به‌صورت یک روز در میان یا چند روز درمیان با مشاوره پزشک یا متخصص خود روزه بگیرند.
.
.
.
.
الناز محسنی
{/author}
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب