درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

خرما؛ میوه درخت زندگی

میوه ای پرانرژ‍ی
میزان کربوهیدرات موجود در خرمای مرطوب 60% و خرمای خشک 72% است. کربوهیدرات موجود در خرما از نوع گلوکز و فروکتوز می باشد. به دلیل محتوای بالای کربوهیدرات خرما، این میوه در تامین انرژی و افزایش قند خون نقش دارد و توصیه می شود که به هنگام افطار، برای بازکردن روزه مصرف شود. همچنین مصرف خرما پس از زایمان، برای جبران انرژی از دست رفته توصیه می شود.
.
ارزش غذایی خرمای خشک
تسریع حرکات روده
محتوای فیبر موجود در خرما نسبت به بسیاری از میوه ها، بیشتر است. فیبرغذایی باعث تسریع حرکت مواد در روده بزرگ می شود و از یبوست جلوگیری می کند. بسیاری از افراد،‌ به ویژه کودکان، به دلیل عدم تمایل به مصرف میوه و سبزی مبتلا به یبوست هستند. همچنین یبوست یکی از مشکلات معمول در طول بارداری است. براساس گزارش انجمن بارداری آمریکا  نیمی از مادران باردار دچاراین عارضه هستندبه همین دلیل ممکن است زایمان آنها به تاخیر بیفتد. برای درمان یبوست توصیه می شود که خرما یک شب کامل در آب خیسانده شود تا به صورت شربت درآید و صبح روز بعد به صورت گرم نوشیده شود.
کمک به سلامت قلب
پتاسیم یکی از املاحی است که بدن برای تنظیم انقباض عضلانی از جمله عضله قلب و تنظیم فشار خون به آن نیاز دارد. سیستم عصبی نیز جهت عملکرد صحیح نیازمند پتاسیم است. به دلیل نقش پتاسیم در تنظیم فشارخون، افزایش پتاسیم رژیم غذایی با کاهش خطر سکته قلبی و سکته مغزی مرتبط است. از آنجا که خرما دارای مقادیر زیادی پتاسیم است مصرف منظم آن کمک زیادی به سلامت قلب و عروق می کند.
افزایش شیر مادر
کلسیم ، ماده معدنی ضروری برای رشد استخوان و دندان در کودکان و متراکم شدن استخوان در بزرگسالی و بارداری و شیردهی است. لازم به ذکر است میزان کلسیم موجود در خرما برای تامین نیاز روزانه کلسیم ناکافی است. براساس نتایج حاصل از برخی مطالعات، دریافت منابع حاوی کلسیم در مادران شیرده، باعث افزایش تولید شیر می شود.
خون ساز طبیعی
آهن عنصری ضروری برای تولید هموگلوبین در گلبول های قرمز خون است و کمبود دریافت آن باعث کم خونی به خصوص در دوران بارداری می شود. لازم به ذکر است که دریافت منابع حاوی آهن در رژیم غذایی نباید مانع از مصرف مکمل آن در طول بارداری شود. از آنجا که خرما، میزان آهن زیادی را داراست مصرف آن به خصوص در دوران بارداری توصیه می شود.
حفظ سلامت لوله عصبی جنین
اسید فولیک یکی از ویتامین های گروه ب است که در طول بارداری و به ویژه در 28 روز ابتدای آن اهمیت ویژه ای دارد. کمبود این ویتامین در 28 روز اول بارداری باعث نقص لوله عصبی در جنین می شود. همچنین اسید فولیک نقش مهمی در خون سازی دارد و کمبود آن منجر به کم خونی می شود. نیاز به این ویتامین در طول بارداری دو برابر می شود.خرما غنی از اسید فولیک است اما دریافت منابع حاوی اسید فولیک در رژیم غذایی نباید مانع از مصرف مکمل آن در طول بارداری شود.
تسهیل زایمان
خرما حاوی هورمونی به نام پوتاچین  است. این هورمون به عضلات رحم وصل می شود و خونریزی پس از زایمان را کاهش می دهد.
همچنین هورمونی به نام اکسی توسین  در خرما وجود دارد که باعث تحریک انقباضات عضلات رحم و در نتیجه تسهیل زایمان می شود. دو هورمون ذکر شده باعث انقباض عروق اطراف غدد شیری پستان و در نتیجه افزایش ترشح شیر می شوند.
ضد سرطان طبیعی
میزان شیوع سرطان در نواحی خرما خیز جهان کمتر از سایر مناطق است. میزان فراوان منیزیم و کاروتنوئیدهای موجود در خرما، باعث پیشگیری از ابتلا به سرطان معده و روده بزرگ می شود.
1-www.Mayo Clinic.com
2-www.livestrong.com
3-www.miraclesofthequran.com
4-www.pregnancycomfortgarments.com
5-www.pediatrics.about.com
6-babycenter.com
.
.
{/author}
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب