درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

علی رغم تمام مزایای ذکر شده برای حبوبات، افراد مبتلا به بیماری های کلیوی باید در مصرف حبوبات بسیار محتاطانه عمل کنند زیرا این افراد با افزایش غلظت پتاسیم در خونشان با مشکلاتی روبرو می شوند. حبوباتی مانند نخود ولوبیا دارای انواع الیگوساکاریدها(قندهای پیچیده)هستند . این قندها بوسیله آنزیم های موجود در قسمت فوقانی لوله گوارش(مانند آنزیم های پانکراس)شکسته نمی شوند ولی بوسیله آنزیم های باکتریائی موجود در کولون (قسمت تحتانی در لوله گوارش)به خوبی تجزیه می شوند. یکی از مواد موجود در حبوبات نشاسته مقاوم به هضم است.
نشاسته مقاوم به هضم 5-5/3 درصد وزن خشک در حبوبات را تشکیل می دهد. این نشاسته از این جهت مقاوم به هضم نام گرفته که بوسیله آنزیم های دستگاه گوارش هضم نمی شوند وتنها بوسیله آنزیمهای باکتریائی ساکن  در کولون به اسیدهای چرب کوتاه زیجیر تبدیل می شود.
اسیدهای چرب با زنجیره های کوتاه  موجود در حبوبات باعث افزایش جذب سدیم وآب در بدن،افزایش تکثیر سلول های روده بزرگ وافزایش جریان خون آن ،تحریک سیستم خودکار عصبی ودر نهایت افزایش تولید هورمون های گوارشی می شود.
با این حال افرادی که روده بزرگ آنها حذف شده (مانند افرادی که عمل کولون استومی انجام داده اند) باید در مصرف حبوبات احتیاط بیشتری به خرج دهند.
اصلی ترین فیبر نامحلولی که درحبوبات یافت می شود، سلولز است. فیبرهای نامحلول نیز بوسیله آنزیم های باکتریائی کولون تحت تخمیر قرار می گیرند. این ماده غذائی نقش مهمی در پیشگیری از سرطان روده بزرگ در افراد ایفا می کند. فیبرهای نامحلول علاوه بر افزودن حجم مدفوع در افراد زمان عبور توده مدفوع را در روده افراد کاهش می دهند از این رو مصرف این ماده غذ ائی به تمام افراد بویژه افراد مبتلا به یبوست توصیه می شود .
جالب است بدانید در کشوری مانند انگلستان روزانه دانه های کامل مصرف می شوند ویکی از منابع دریافت دانه های کامل حبوبات است.
آشی مخصوص دیابتی ها
طبق مستندات بسیار معتبر تغذیه ای میزان افزایش دیابت در بین کودکان وجوانان آمریکائی در سال 2010 به سطح هشداردهنده ای رسیده است واین موضوع بدلیل افزایش چهار برابری چاقی  درسه دهه گذشته در این قشر می باشد . به افراد مبتلا به دیابت توصیه می شود پلی ساکارید ودی ساکاریدها را مصرف کنند زیرا غلظت گلوکزخون افراد مبتلا به دیابت بالاست. مصرف قندهای ساده بیش از مصرف قندهای پیچیده ای مانند پلی ساکارید ودی ساکاریدها، غلظت گلوکز را در خون افزایش می دهد .
مهمترین منبع برای دریافت قندهای پیچیده علاوه بر حبوبات دانه های کامل وسبزیجات است ودر این آش حبوبات وسبزیجات وجود دارد.
درافزودن نمک به عنوان یک طعم دهنده به آش بسیارمحتاطانه عمل کنید زیرا بعضی دوغ ها شورهستند و اگرنمک افزوده شود شورمی شود، افراد مبتلا به فشارخون به این نکته توجه خاصی داشته باشند.
این آش یکی ازغذاهای اصیل ایرانی است و برخی این غذا را درمراسم عروسی به همراه دیگرغذاها سرومی کنند.
دوغ بکار رفته در این آش سرشار از کلسیم است. افزایش دریافت کلسیم در دوران نوجوانی وکودکی چگالی استخوانی را افزایش می دهد. میزان نیاز روزانه افراد 18-9 ساله به کلسیم 1300 میلی گرم است وبرای بزرگسالان این مقدار به 1200-1000 میلی گرم در روز می رسد.
سوتیتر: آش دوغ یکی از بهترین غذاهای سرشار از کلسیم به خصوص برای کودکان و نوجوانان است
مفید برای سلامت دهان و دندان
بیماری های بوجود آمده در حفره دهان اعم از بیماری های لثه ویا استخوان های این حفره ، بیماری های پریودنتال نامیده می شود. یکی از درشت مغذی هائی که درسلامت هرچه بیشتر این بافت تاثیر بسزائی دارد پروتئین است که منبع دریافت آن  گوشت ، لبنیات وحبوبات می باشد وهرسه این منابع در این غذای اصیل ایرانی دیده می شوند. پس آش دوغ یکی از غذاهائی که می توان با مصرف آن از این بیماری ها پیشگیری کرد . به یاد داشته باشید ، دریافت انواع مکمل های غذائی در بهبود وضعیت غذائی فرد تاثیر زیادی دارد ولی برای پیشگیری ویا بهبود بیماری های پریودنتال (بیماریهای دهان) توصیه نمی شوند.
منبع بی خطری از پروتئین
انواع ریز مغذی ها ومواد معدنی مانند مس وآهن در حبوبات دیده می شود ومصرف آنها در بهبود وضعیت سلامتی در افراد تاثیر دارد اگرچه حبوبات بهترین منبع غذائی برای دریافت این مواد بشمار نمی رود.
به یاد داشته باشید گوشت قرمز بعنوان منبع دریافت پروتئین باید هرزگاهی مصرف شود وبرای دریافت مداوم وروزانه پروتئین باید گوشت پرندگان ،ماهی وحبوبات مصرف شود.
در کتب مطرح تغذیه ای عنوان شده که دریافت 5-2 میلی گرم مس در رژیم غذائی روزانه افراد بالغ قابل قبول می باشد وبرای رسیدن به این هدف مصرف اندام های گوشتی حیوانات وحبوبات توصیه می شود.
آشی پر فیبر
سبزیجات منبع غنی از اسید آسکوربیک(ویتامین ث)می باشد. ویتامین ث برای جذب آهن غیرهم ضروری است به همین دلیل یکی از مواد مغذی که در درمان کم خونی بکار می رود ،مکمل اسید آسکوربیک است.
سبزیجات دارای مقادیر متفاوتی از فیبرهای محلول ونامحلول می باشند . فیبرهای محلول میزان کلسترول بد((LDLرا در خون کاهش داده و رشد باکتری های مفید را در لوله گوارش افزایش می دهند.
به یاد داشته باشید هنگام طبخ سبزیجات از بکار بردن حرارت بیش از حد برای پختن سبزیجات خودداری کنید زیرا مواد مغذی مثل ویتامین های موجود در آن از بین می رود.
.
زهرا اصلانی
{/author}
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب