درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

سنجد؛ نماد فرزانگی

در طب سنتی نوشیدن شیر گرم به همراه پودر سنجد و نیز پودر هسته آن، برای کاهش درد زانو توصیه می‌شود.

میوه سنجد حاوی اسیدهای آلی و یک نوع گلوکوزید به نام کرستین. همچنین ریزمغذی هایی از قبیل اسیدهای چرب، اسیدهای آلی و انواع ویتامین‌ها از جمله ویتامین ای، ویتامین آ، ویتامین ب2، ویتامین ب1، ویتامین کا، ویتامین ث و اسیـدهای چرب اشباع نشده نیز ارزش غذایی این میوه را افزایش داده است.

در میوه سنجد دو نوع قند گلوکز و فروکتوز، هفت نوع چربی اشباع شده و اشباع نشده وجود دارد. در هسته سنجد 17 نوع آمینواسید و مقداری پروتئین وجود دارد که هریک از این آمینواسیدها خواص دارویی بسیار مفیدی دارند.

میوه سنجد در طب سنتی بدلیل داشتن تانن، در معالجه بیماری های دندان، لثه و اسهال و در درمان زخم معده مؤثر است و می‌تواند از خونریزی جلوگیری کند.

میوه سنجد از نظر طبیعت، طبق نظر حکمای طب سنتی، سرد و خشک است و از نظر خواص، عقیده دارند که مقوی و مفرح می‌باشد و برای بیماری آرتروز بسیار مفید است. محققان دریافته اند که عصاره هسته و میوه سنجد دارای اثر تسکینی بر روی دردهای حاد و مزمن است.

بهبود دهنده آسم

ماده مؤثره میوه سنجد در واقع ترپنوئیدها و فلاوونوئیدها است. ترکیبات فلاوونوئیدها و اسیدهای چرب موجود در سنجد مانند اسیدلینولیک و اولئونیک و همچنین استرول‌ها مانند سیتروسترول دارای خاصیت ضد التهابی بوده و مصرف میوه و پودر هسته آن در درمان التهاب حاد مؤثر است. فلاوونوئیدهای  موجود در سنجد، به شل کردن عضلات کمک می‌نماید بنابراین مصرف سنجد برای افرادی که مشکل عضلانی دارند می‌تواند مؤثر واقع شود، مهم‌تر این که باعث شل شدن عضلات صاف مجاری تنفسی شده و در بهبود بیماری آسم نیز مفید می باشد.

معطر و تسکین دهنده

گل میوه سنجد نیز گرم و خشک و بسیار معطر است. جوشانده یا دم کرده گل سنجد برای زخم‌های ریوی و تنگی نفس مفید است و به تقویت معده و کبد و بهبود یرقان کمک می کند. همچنین آمریکایی‌های محلی و سرخپوستان از گل این گیاه جهت معالجه سردرد، دندان‌درد، تورم و نیش حشرات و مارگزیدگی از زمان‌های قدیم استفاده می‌کرده‌اند. از عصاره گل سنجد برای تقویت و رشد سریع مو استفاده می‌گردد. شکوفه سنجد نیز بسیار خوشبو است و در شیرینى پزى کاربرد دارد. عرق شکوفه سنجد، ضد نفخ بوده و به شکل مؤثرى براى معده مفید مى باشد.

روغنی برای جوان ماندن

روغن هسته و میوه سنجد نیز با خواص بسیاری همراه است. در هسته میوه سنجد 5/12 درصد روغن وجود دارد. در کشور هندوستان از روغن هسته آن شربت غلیظی درست می‌کنند که در بهبود التهاب غشاهای مخاطی همانند انواع زکام و نیز در عفونت‌های برونشیتی بسیار موثر است.

این نوع روغن التیام زخم‌ها را تسریع نموده و در معالجه سرطان لوله گوارش بسیار مفید است. مصرف روغن سنجد روزانه دو الی سه مرتبه و هر بار نصف قاشق غذاخوری در طول درمان نتیجه بسیار خوبی می‌دهد. اما آنچه که بیشتر مورد توجه دانشمندان قرار گرفته این است که میوه سنجد آنتی‌اسکلراتیک بوده و روند پیری را کند می‌نماید.

خوش طعم و ضد قارچ

تحقیقات به عمل آمده بر روی میوه سنجد بیان کننده آن است که این گیاه حاوی یکی از مفیدترین ترکیبات ضد ویروسی است که اگر به میزان تجویز شده مصرف شود بی‌خطر و مطمئن است. مردمی که میوه سنجد را به هر شکلی مصرف می‌کنند، می‌توانند انتظار داشته باشند که در برابر بیماری‌های عفونی، مقاومت و مصونیت داشته باشند.

تأثیرپذیری میوه سنجد حداقل در مقابل یک مخمر عمومی به نام کاندیدا آلبیکنس (Candida albicans) به اثبات رسیده است. این مخمر یکی از مهمترین عوامل بیماری‌زای عفونت‌های زنان است. مصرف میوه سنجد توسط زنان برای از بین بردن این نوع قارچ و بسیاری بیماری های عفونی بسیار موثر شناخته شده است.

سرشار از فیبر

سنجد به سبب کلسیم فراوان استخوان را محکم و دستگاه گوارش را تقویت می‌کند. همچنین این میوه سرشار از فیبر است و گرسنگی را کاهش می‌دهد و خاصیت سیرکنندگی بالایی دارد. براین اساس متخصصان این میوه را برای کاهش میزان کلسترول بد خون مفید شمرده اند و مصرف آن را به این افراد توصیه می کنند.

 

وحید رضا شادفر

 

{/author}

 

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب