درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

ترفندهای خانگی برای حفظ طراوت میوه ها (1)

 میوه ها را جدا از یکدیگر نگهداری کنید

 برای جلوگیری از فساد مواد غذایی باید توجه داشت که برخی از آن ها هرگز نباید کنار یکدیگر قرار گیرند. میوه ها و سبزیجات پس از چیده شدن، نوعی گاز بدون بو و مزه که البته بدون خطر است تولید می کنند که اتیلن خوانده می شود. اگر چه این گاز توسط تمام انواع میوه و سبزیجات تولید می شود اما میزان تولید آن در برخی میوه ها مانند سیب بیشتر است. هنگامی که این مواد در مجاورت مواد غذایی حساس به اتیلن خصوصا در فضاهای بسته (مانند کیسه یا کشو ) قرار می گیرند، این گاز فرآیند رسیده شدن محصولات دیگر را سرعت می بخشد. البته می توان از این مسئله برای تسریع فرآیند رسیده شدن میوه های کال نیز استفاده کرد برای مثال یک سیب را همراه با یک آووکادوی کال یا کیوی نارس در یک کیسه قرار دهید. مشاهده خواهید کرد که پس از مدت زمان کوتاهی کیوی ها نیز رسیده اند. اما در صورتی که هر دو محصول رسیده هستند باید آن ها را جدای از یکدیگر نگهداری کرد.

میوه ها را دور از نور نگهداری کنید

نور خورشید، ظاهر میوه را تحت تاثیر قرار می دهد به همین منظور و برای حفظ تازگی میوه ها باید آنها را دوراز نور خورشید نگهداری کرد. با این حال اگر فضای کمی از یخچال در اختیار دارید برای نگهداری میوه ها خارج از یخچال، باید آنها را درون ظرف بدون درب و یا کیسه پلاستیک سوراخ دار و حتی الامکان در محیط تاریک قرار دهید.

پلاستیک میوه را سوراخ کنید

برای نگهداری میوه و سبزیجات درون یخچال علاوه بر آنکه لازم است آنها را درون کیسه های پلاستیکی قرار دهید ولی باید چندین سوراخ روی پلاستیک ایجاد کنید و یا آن را درون کشوی مخصوص قرار دهید. برای سوراخ کردن کیسه پلاستیکی کافی است با استفاده از یک شی تیز تعدادی سوراخ درون آن ایجاد شود تا هوا درون آن گردش داشته باشد.

سبزیجات را ایستاده نگه دارید

هنگام ذخیره سبزیجات بهتر است قسمت انتهایی آن را جدا کرده و آن را به شکل ایستاده و درون یک لیوان آب (مانند گل در گلدان) قرار داد سپس روی آن را با یک کیسه پلاستیکی پوشاند. با استفاده از این روش، سبزیجات برای مدت زمان طولانی تری به صورت تازه باقی می ماند.

بعد از شستشو، میوه را خشک کنید

در صورتی که قصد شستشوی میوه ها را دارید باید قبل از قرار دادن آنها درون یخچال، میوه ها کاملا خشک شوند تا قارچ تولید نشود. در غیر این صورت میوه ها را به صورت جداگانه و نشسته درون پلاستیک قرار دهید.

هر میوه را در کشوی مناسب قرار دهید

دمای هوا در قسمت های مختلف یخچال متفاوت است. قسمت پایین یخچال یا همان کشوی مخصوص میوه و سبزیجات، گرم ترین قسمت یخچال است. علاوه بر این محل قرار گرفتن ترموستات یخچال، تعداد دفعات باز و بسته شدن یخچال و میزان پر بودن آن نیز بر دمای درون آن تاثیرگذاراست. بر حسب شرایط مورد نیاز هر محصول، برخی از محصولات باید در قسمت پایین یخچال و برخی دیگر در قسمت های بالاتر و خنک تر یخچال قرار گیرند. بر این اساس، کشوی پایین یخچال (کشوی مخصوص سبزیجات) برای نگهداری آووکادو، باقلا، کدو سبز، گوجه فرنگی، انبه، بادنجان و خیار و قسمت های بالاتر یخچال نیز برای نگهداری چغندر، سیب، زرد آلو، کلم بروکلی، کلم بروکسل، گل کلم، هویج، کرفس، انگور، کاهو، قارچ، جعفری، هلو، گیلاس، گلابی، آلو، تربچه، نیشکر، ذرت شیرین وشلغم مناسب است.

 

ترجمه و گردآوری/ زینب محسنی

{/author}

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب