درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود


ترکیب شیمیایی کلم
کلم غنی از ویتامین آ، ب1، ب2 و ث می باشد. این گیاه حاوی آلکالوئید های سولفورافان، ایندول و ایزوتیوسیانات است که قسمت مورد استفاده ی دارویی آن ریشه و برگ های آن می باشد. از دیگر ترکیبات موجود در کلم گلوکوزید ها و ماده ای بنام MYROSIN را می توان نام برد. MYROSIN یک دیاستاز مخصوص است که در دانه ی خردل نیز وجود دارد و تندی دانه ی خردل مربوط به آن است.
Schedule

خواص کلم
مطالعات نشان داده اند که گیاهان خانواده براسیکا (Brassica) مانند کلم برگ، گل کلم، کلم بروکلی و کلم پیچ  از مبتلاء شدن به سرطان روده جلوگیری می نمایند.

حفظ سلامتی زنان
تحقیقاتی که بر روی خواصیت ضد سرطانی کلم انجام گرفته است نشان داده است، زنانی که گیاهان خانواده براسیکا را به میزان زیاد مصرف می نمایند، احتمال ابتلاء به سرطان سینه در آن ها کاهش می یابد. مشاهده شده است که میزان ایزوتیوسینات (Isithiocyanate)، ماده ای که در کلم یافت می شود، موجود در خون خانم ها با میزان ابتلاء به سرطان سینه رابطه ای عکس دارد. در این تحقیق مشاهده گردید کسانی که میزان ایزوتیسینت در خونشان بیشتر باشد میزان ابتلاء به سرطان سینه در آن ها 45% کاهش می یابد.
فولات موجود در کلم برای زنان باردار  بسیار مفید است و مانع بروز نواقص سیستم عصبی جنین می شود.
همچنین فولات در پیشگیری از بیماری های قلبی  و عروقی مفید است. از این رو افرادی که یک بار دچار سکته شده اند خیلی خوب است مرتب کلم مصرف کنند و اگراز نوع کلم قرمز باشد که در آن لیکوپن  موجود است اثر آن برای این افراد چند برابر می شود.

تاثیر گیاه کلم در درمان سرطان معده
سرطان معده عبارت‌ است‌ از رشد خارج از کنترل‌ سلول‌های‌ بدخیم‌ در معده‌ و از دسته سرطان‌هایی است که طی سالیان و به آرامی ‌رشد می‌کند، ولی قبل از این که سرطان به معنای واقعی ایجاد شود، تغییراتی در لایه‌های معده ایجاد می‌شود. مهم ترین عامل ایجاد این سرطان نوعی باکتری به نام هلیکو باکتر پیلوری می باشد. آلکالوئید سولفورافان موجود در گیاه کلم با از بین بردن باکتری هلیکوباکتریپلوری که در معده باعث ایجاد زخم معده و سرطان معده می شوند، آن را درمان می کند.

کلم بروکلی دشمن سرطان پروستات

تحقیقات اخیر نشان می دهد مصرف مقادیر بسیار کمی از کلم بروکلی در رژیم غذایی روزانه می تواند از ابتلا به سرطان پروستات جلوگیری کند. تحقیقاتی بلند مدت بر روی گروهی از مردان حاکی از آن است که مصرف کلم بروکلی در مبارزه با سرطان پروستات و جلوگیری از ابتلا به آن بسیار موثر است. بر اساس تحقیق گسترده ای که در دانشگاه نیویورک انجام شده هر چه بیشتر کلم بروکلی خورده شود، خطر سرطان روده بزرگ  و راست روده در مردان کمتر می شود. کلم بروکلی با کاهش شیوع سرطان های حلق، دهان، معده، پروستات، و مثانه مرتبط است. کلید ضد سرطان بودن کلم بروکلی مواد شیمیایی ضد سرطانی است که در آن وجود دارند.
کلروفیل موجود در کلم بروکلی به سرکوب سلول های جهش یافته ای که منجر به ایجاد سرطان می شود کمک می کند. همچنین کلم بروکلی حاوی مقادیر زیادی از بتاکاروتن و ویتامین ث می باشد که از سرکوب کننده های معروف سرطان می باشند.
کلم بروکلی سرشار از مواد معدنی مانند اسید فولیک است که یک ماده ضد کم خونی است. همچنین اسید فولیک بر ضد بیماری های خونی دیگر نیز عمل می کند.
کلسیم فراوان موجود در کلم بروکلی، استخوان ها و دندان ها را قوی می سازد. این مسأله به جلوگیری از استئوپروز (پوکی استخوان) کمک می ‌کند.

پیشگیری از آسم

broccoliکلم بروکلی و دیگر سبزیجات از این خانواده در پیشگیری از بروز التهاب در دستگاه تنفسی که عامل بروز بیماری های چون آسم است، تاثیر سودمندی دارند. این پژوهش از سوی متخصصان دانشگاه کالیفرنیا در لوس آنجلس انجام گرفته و نشان می‌ دهد کلم بروکلی حاوی نوعی ترکیب طبیعی موسوم به " سولفورافان " است که این ترکیب از بروز التهابات مجاری تنفسی جلوگیری می ‌کند. التهاب در مجاری تنفسی منجر به بروز بیماری هایی چون آسم، واکنش‌های آلرژیک و بیماری مزمن انسداد ریوی می‌ شود.

سرطان کولون
مطالعات نشان داده کسانی که بیشتر از سبزیجات به ویژه خانواده ی کلم استفاده کرده اند کمتر به سرطان کولون مبتلا شده اند. تحقیقات نشان می دهد رشد سرطان دارای روندی است که ترکیبات مواد غذایی می تواند در طولانی شدن این روند مؤثر باشد، و موجب تقویت سیستم ایمنی می شوند. اگر فردی با سرطان روده ی بزرگ رژیم مناسبی را رعایت کند، عمر طولانی تری خواهد داشت و عوارض سرطان دیرتر بروز می کند.

سرطان مثانه
خوردن کلم بروکلی از ابتلا به سرطان مثانه پیشگیری می‌کند. خوردن کلم بروکلی نه تنها از ابتلا به سرطان مثانه پیشگیری می‌کند بلکه پیشرفت سرطان را در مبتلایان هم کند می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد ترکیبات موجود در کلم بروکلی سلول‌های سرطانی مثانه به ویژه سلول های مهــاجمی را که به سـرعت در ســراسر بدن انتشار می‌یابند مهار می‌کند. به نظر می‌رسد این ترکیبات تاثیرات زیستی خاصی در کاهش سرعت رشد سرطان مثانه دارند.

تاثیر کلم در کاهش وزن
با مصرف کلم، چاقی را از خود دور کنید. تحقیقات نشان داده است که وجود ماده ای به نام "تارتاریک اسید" در کلم، باعث می شود از تبدیل قند و کربوهیدرات ها در بدن به چربی جلوگیری شود.
100 گرم کلم، فقط 25 کالری دارد و از آنجا که فاقد چربی اشباع و کلسترول و دارای مقدار زیادی فیبر می باشد، پس برای کاهش وزن بسیار مفید است.
کلم قرمز ۲ برابر کلم سبز ویتامین C دارد.
کلم قرمز هم مانند نوع سبز آن خواص زیادی دارد میزان ویتامین ث در کلم قرمز نسبت به کلم سبز ۲ برابر است. علاوه بر آن این گیاه منبع غنی ماده ای به نام آنتوسیانین «anthocyanins» است که باعث رنگ قرمز آن می شود و برای سلامت مغز و محافظت از سرطان موثر است.

دفع سموم از سلول ها
فیتونوترینت (phytonutrient) موجود در کلم قرمز در زدودن آلاینده ها و ماده سرطان زای دیگر از بدن که اغلب مردم به طور روزانه در معرض آن ها قرار می گیرند موثر است.
اسید لاکتیک (Lactic acid) آن روده را ضدعفونی می کند.

چند نکته

cabbageبا وجود تمام خواص ذکر شده در مورد کلم افرادی که مبتلا به گواتر هستند باید در مصرف کلم احتیاط کنند زیرا ترکیباتی تولید می شوند که از جذب ید توسط غده تیروئید جلوگیری می کنند.
زیاده روی در مصرف کلم موجب ایجاد نفخ و افزایش فشار خون  می شود.
جوشاندن کلم موجب کاهش خاصیت ضد سرطانی آن می شود.
محققان اعلام کردند، جوشاندن کلم بروکلی و سبزیجاتی مانند کلم، گل کلم و کلم بروکسل، خاصیت ضد سرطانی آن ها را کاهش می دهد. به گفته محققان، جوشاندن این سبزیجات، موجب از بین رفتن ماده گلوکز نیولیت موجود در آن ها می شود. بر اساس این گزارش، زمانی که گلوکز نیولیت مصرف می شود به ترکیب دیگری که ایزویتوسیامیت نامیده می شود، تبدیل می شود که با تأثیر کارسیوژن ها (هر آنچه باعث ایجاد سرطان شود) مبارزه می کند.
تحقیقات نشان می دهد، با جوشاندن، کلم بروکلی 77 درصد، کلم بروکسل 58 درصد، گل کلم 75 درصد و کلم سبز 65 درصد خاصیت ضد سرطانی آن ها از دست می رود. بنا به این گزارش، بخار پز کردن یا فرو بردن سبزیجات به مدت کوتاه در روغن یا مایکروویو ، تأثیر کمتری بر این سبزیجات دارند.

تاثیر کلم در ایجاد نفخ
از ظروف استیل برای پخت کلم استفاده کنید. با این ظروف ویتامین ها و مواد مغذی آن از بین نمی رود. به علاوه، در اثر مصرف آن دچار گاز معده و نفخ نمی شوید.

کاهش بوی کلم
برای کم کردن بوی کلم، می توانید در هنگام پخت، مقداری پوست گردو و یا یک ساقه کرفس را به مواد درون قابلمه بیافزایید. همچنین، می توانید مقداری زیره و یا رازیانه قبل از پخت به آن اضافه نمایید.

دیگر خواص دارویی کلم

در قدیم مردم فرانسه از کلم خرد شده، شیره تهیه می کردند و معتقد بودند که خوردن 3 یا 4 قاشق از آن صدا را صاف می کند. کلم پخته درمان    سرفه های کهنه است. برای این منظور سوپی که حاوی قلم گاو و کلم باشد، تهیه کنید و به فرد مورد نظر بدهید.
مصرف کلم فواید زیادی برای دستگاه گوارش دارد. اولاً تخم کلم، کرم کُش است و مصرف آن به دلیل وجود مواد گوگردی برای پاک کردن دستگاه گوارش بسیار مفید است. دیگر اینکه چون فیبر زیادی دارد، در رفع یبوست مؤثر است. پس بهتر است بصورت خام با سالاد مصرف شود که هم یبوست را بهبود می بخشد و هم زخم های بواسیر را التیام می دهد. روزانه 3 قاشق از شربت کلم تمام کرم های بدن را دفع می کند.
مصرف کلم برای پاک کردن خون مفید است و چون ویتامین ث دارد به رفع کم خونی کمک می کند. از این رو رنگ رخسار را در افراد ضعیف بهبود می بخشد.
خوردن 6 گرم تخم کلم نیروی جنسی را تحریک می کند.
مداومت در خوردن کلم باعث از بین رفتن سنگ های ادراری می شود.
کلم دارای گوگرد است پس شتشوی سر با شیره ی آن شوره سر را خوب می کند و مرهم کلم پخته بر سر ریزش مو را کم می کند. برای رشد مو و ناخن نیز مفید است.
شیره کلم خام، برای تقویت خون اشخاصی که کمبود آهن دارند مفید است. شیره کلم خام، غشاهای مخاطی معده و روده ها را پاکیزه می کند.

چگونگی انتخاب و نگهداری کلم برگ

brussels-sproutsاز خریدن کلم نصف شده حتی در صورت بسته بندی خوب پرهیز کنید زیرا به محض برش خوردن ویتامین ث خود را از دست می دهد.
کلم هایی را انتخاب کنید که برگ های آن براق، شفاف و بدون زدگی باشد.
خنک نگه داشتن کلم برگ به حفظ ویتامین ث موجود در آن کمک می کند. کلم تکه شده خاصیت خود را از دست می دهد بنابراین برای حفظ مواد آن بهتر است کلم برگ را در پلاستیکی قرار داده و آن را در یخچال نگهداری نمایید. کلم برگ کامل را می توان به مدت 2 هفته در یخچال نگهداری نمود اما کلم برگی که قسمتی از آن جدا شده است را می توان برای 1 روز در یخچال قرار داد.
کلم را فقط هنگام مصرف بشویید.
زینب یگانه جولاتی
{/author}
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب