درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

ژله،خوراکی لرزان

گاهی پس از صرف غذا در مهمانی ها، از ژله به عنوان دسر غذا استفاده می شود که اغلب به دلیل مزه خنک و میوه ای مورد استفاده انواع سلیقه ها، از کودک تا بزرگ سال، قرار می گیرد.

ولی آیا خوردن این نوع دسر می تواند برای بدن مفید باشد؟
ژله فرآورده ای است که از مخلوط کردن شکر و مواد قندی، مواد ژله کننده مانند ژلاتین و یا پکتین و... رنگ و اسیدهای مجاز تهیه می شود.
ژله به دو صورت گیاهی و حیوانی تهیه می شود و در بحث تهیه ژله گیاهی، اگر فیبر (تفاله فیبر) را با آب و اسید بجوشانیم، می توان به شبه ژله ای دست یافت که به آن ژله گیاهی گفته می شود، ولی آن چه که هم اکنون در بازار یافت می شود همان ژله حیوانی است که در ساخت پاستیل نیز از آن بهره می برند.
95 درصد از حجم ژله را آب تشکیل می دهد و فقط 5 درصد باقیمانده آن حاوی مواد خشک است که قسمت اعظم این مواد خشک را پروتئینی به نام ژلاتین تشکیل می دهد که از نظر ترکیبات اولیه اش، اسید آمینه کاملی  ندارد، بنابراین تمام نیاز بدن را تامین نمی کند، ولی با این وجود اسید های آمینه خوبی جهت ساخت پروتئین های بدن به شمار می روند که در رشد، نمو و سلامتی افراد هیچ ضرری را ایجاد نمی کنند.

ژلاتین چیست؟
ژلاتين يک ماده پروتئيني کلوئيدي و قديمي ترين ماکرومولکولي است که از هيدروليز کلاژن موجود در پوست، استخوان و بافت پيوندي حيوانات از جمله دام، طيور و آبزيان به دست مي آيد. کلاژن بخش اصلي بافت پيوندي است که قسمت اصلي پروتئين هاي پوست، رگ ها، بافت پيوندي و پروتئين هاي استخوان و غضروف را تشکيل مي دهد.اين مواد در آب جوش و بخار آب حل شده و توليد ژلاتين مي نمايد.
ژلاتين يکي از پر مصرف ترين مواد پروتئيني کلوئيدي در صنايع غذايي، دارويي پزشکي و نظامي است که در چهار درجه متفاوت خوراکي، صنعتي، فوتوگرافي و داروئي توليد مي شود.
ژلاتین را در بازار به اشکال گوناگون ورقه های نازک، پولک وار، ریزریز و گرد، به مشتریان عرضه می کنند.

برای تهیه ی دسر ژله را از استخوان حیوانات می گیرند، که نوعی پروتئین خاص به شمار می رود و هضمش نیز بسیار سریع است به همین دلیل برای افراد ناتوان غذای مناسبی است. ژلاتین به همراه خوراکی های دیگر بسیار مصرف می شود. مثلا آن را به بستنی و برخی از شیرینی ها می زنند تا هم نرم شوند و هم شکرک و یخچه در درونشان شکل نگیرد.
ژلاتین در داروسازی نیز ارزش بسیاری دارد. بسیاری از قرص ها و کپسول ها یک رویه ی ژلاتینی دارند تا مزه ی آن ها را نچشیم، در ضمن چون ژلاتین زود هضم است، اثر دارو را در معده سریع تر می نماید.

مصرف ژله در کاهش دردهای استخوانی موثر است
آیا تا به حال بعد از ورزش و تمرین های بدنی دچار درد استخوان از قبیل کمر درد یا زانو درد شده اید؟
شاید باورتان نشود دسر معجزه آسایی به نام ژله باعث کاهش این گونه دردها می شود. البته باید توجه داشت که با یکی دو بار مصرف این دسر نمی تواند درد استخوان را از بین ببرد اما در صورت مدوام  قرار دادن آن در برنامه غذایی روزانه این مهم به حقیقت می پیوندد وجود ژلاتین در ژله ها، درد های مفصلی را کاهش می دهد و می تواند در پیشگیری از پوکی استخوان موثر باشد.

مصرف ژله موجب شادابی می شود
ویتامین ث موجود در ژله موجب شادابی و طراوت می شود و برای کسانی که دائما در معرض تمرین های شدید ورزشی هستند با ارزش است و باعث سلول سازی می شود. مصرف روزانه ژله پوست را شاداب کرده و از چروک شدن زود هنگام پوست جلوگیری می کند.

چاق ها ژله میل کنند
ژله حاوی مقدار کمی مواد ویتامینی و معدنی است. به عنوان مثال اگر فردی 200 گرم ژله صرف کند، فقط 20 گرم آن ماده خشک، نصیب بدنش می شود که مقدار کلسیم، فسفر و ویتامین آ که از این طریق به بدن وی می رسد، بسیار ناچیز است، ولی بد نیست افرادی که در دوره رژیم کم کالری به سر می برند، از این ماده غذایی استفاده کنند.

دیابتی ها و مصرف ژله
ژله این روزها با دو نوع قند مصنوعی و طبیعی تهیه می شود که در هر دو شرایط، از کالری کمی برخوردار است و همین امر می تواند از بزرگ ترین فواید ژله محسوب شود افرادی که دارای دیابت هستند نیز می توانند از این ماده غذایی استفاده کنند ولی بهتر است که از ژله هایی استفاده کنند که از قند مصنوعی تهیه شده است.
در 100 گرم ژله،7 میلی گرم کلسیم موجود است در صورتی که هر فردی به طور معمول، روزانه به 800 میلی گرم کلسیم احتیاج دارد، قابل ذکر است که محتوای ویتامین دی و چربی ژله، کاملا صفر است و مقدار انرژی حاصله از آن به دلیل مقدار اندک پروتئین و قند در آن است. در هر 100 گرم ژله، 5 میلی گرم سدیم و پتاسیم موجود است که افراد می توانند در طول روز 500 میلی گرم سدیم، دریافت داشته باشند.
این مقدار ژله حاوی 4/0 میلی گرم آهن است که مردان در طول روز به 10 میلی گرم و زنان 15 میلی گرم آهن نیازمند هستند.

مصرف ژله در کودکان
مصرف ژله نباید به گونه ای باشد که در کودکان احساس گرسنگی را رفع کند چرا که باعث می شود آن ها از مصرف میوه و سبزیجات پرهیز کرده و ژله را جایگزین مواد غذایی مفید کنند بنابراین مصرف ژله به هنگام و به اندازه در کودکان حائز اهمیت است.
باید توجه داشت که به هنگام تهیه ژله، از ژله هایی که در بسته بندی های لوکس و خارجی اند و مارک "حلال" در آن ها ثبت نشده است، استفاده نکنید چرا که ممکن است این ماده غذایی از جوشانده استخوان حیواناتی تهیه شده باشد که در دین مکرم اسلام مصرف آن ها حرام باشد، به عنوان مثال برخی از ژله های خارجی با جوشانده شدن استخوان "خوک" تهیه می شوند و اغلب ذبح اسلامی نشده اند.

منابع:
استاندارد هاي 3474-214- 2682 از اداره استاندارد
کتاب: هنر آشپزي  رزا منتظري
www.food science&tech
www.magiran.com
www.science direct.com
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب