درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

انتشار عمومی این گونه در آسیا و در مناطق ایران، ترکمنستان، افغانستان، پاکستان، کشمیر، آسیای مرکزی و پامیر است. در ایران در گرگان (غرب مراوه تپه، گنبد قابوس ، 106 کیلومتری شاهپسند نزدیک بجنورد)؛ اصفهان (نزدیک نایین)؛ فارس (بین فسا و شیراز، کوه بیشه نزدیک اصطهبانات)؛ کرمان (کوه جوپار، کوه جبال بارز بین بم و جیرفت، ده بکری، بین کرمان و بافت، جنوب شرقی سیرجان)؛ خراسان (نزدیک مشهد، کوه هزار مسجد، نزدیک اردک، بین اردک تلخور، کوه نیشابور، بالای اخلمد، شمال کاشمر نزدیک ریواش، بجستان نزدیک فرودس)؛ تهران (پس قعله)، کویر، سیاه کوه، دامغان؛ 66 کیلومتری جنوب کوه پیغمبر در جنوب رنان آباد؛ یزد (شیر کوه نزدیک ده بالا) و شترکوه؛ گزارش شده است.
اندام مورد استفاده
اندام دارویی
میوه های سبز متمایل به قهوه ای رنگ، بخش دارویی این گیاه را تشکیل می دهد. میوه ها تقریباً به طول 4 تا 5 (بندرت 6) میلی متر، خطی کشیده و دم میوه نازک است. میوه های رسیده گیاه را در اواسط سال دوم کشت برداشت می کنند.
ترکیبات شیمیایی
میوه های زیره کوهی دارای 3 درصد اسانس است که قسمت عمده آن را منوترپن های میرسن4 و گاماترپینن5 و به مقادیر کمتر پاراسیمن6، کومین آلدئید7، کاروئول8 و اکسید کارون9 تشکیل می دهد. مقدار کارون در این گیاه ناچیز است و دانه های آن واجد حدود 1/0 درصد از این ماده می باشد. اسانس گیاه موجود در هندوستان مقادیر بالایی آلدئیدها و مقدار کمتری ترپن های هیدروکربنی دارد.
خواص داروئی و کاربرد درمانی
در کاوش های باستان شناسی در شهر سوخته  زابل مشخص شده است که مردم آن در 5 هزار سال قبل زیره را می‌شناختند. در طب سنتی ایران طبیعت دانه زیره کوهی خیلی گرم و خشک است و برای اثر مدر و حذف سموم و رفع سمیت نیش جانوران مصرف می شود. در طب ایرانی به عنوان مقوی معده و ضد نفخ هم توصیه شده است. مصرف موضعی آن برای درمان درد کمرو سیاتیک مفید است.
همچنین مصرف دانه این گیاه را در درمان آسم مفید دانسته اند و مصرف طولانی مدت زیره کوهی یا عرق آن را به عنوان لاغر کننده توصیه کرده اند.
در طب کلاسیک زیره کوهی دارای اثرات ضد نفخ و هضم کننده می باشد و در درمان سوء هاضمه و نفخ و دل پیچه به خصوص در  کودکان به کار می رود، همچنین در افزایش شیر مادران مؤثر است. اخیرا فرآوردهای دارویی از این گیاه برای درمان چاقی تولید و در داروخانه ها عرضه می شود.
نحوه و میزان مصرف
2 تا 4 گرم دانه گیاه به صورت جوشانده یا دم کرده مصرف می شود. قرص و قطره حاوی اسانس و یا عصاره گیاه هم عرضه شده است. مصرف آن به صورت کمپرس یا پوستی نیز گزارش شده است. بخور آن هم به عنوان رافع التهاب مخاط برونش ها مصرف می شود. در ایران کارخانه های متعدد از این گیاه دارویی محصولات دارویی به شکل قرص، پودر، شربت کودکان و افشره تولید کرده اند.
احتیاط و هشدار
بر مبنای طب سنتی برای افراد گرم مزاج مضر است. مواد اولیه و محصول نهایی حاوی عصاره یا اسانس زیره کوهی باید دور از نور و رطوبت نگهداری شوند. در بازار با زیره سیاه اشتباه گرفته می شود ( در آنالیز اسانس زیره کوهی پارا سیمن ماده اصلی ولی در زیره سیاه کارون بیشترین است).
منع مصرف
تا کنون گزارشی مشاهده نشده است.
مصرف غذایی
از زیره کوهی به عنوان چاشنی و ادویه در غذاها و تنقلات تغذیه ای استفاده می شود. مصرف اسانس زیره کوهی و انواع طبی دیگر این گیاه به مدت طولانی برای هضم غذا و درمان انواع چاقی توصیه می شود.
کار برد بهداشتی و آرایشی
مصرف فرآورده حاوی اسانس آن روی پوست اثر آنتی سپتیک و محافظتی دارد. از اسانس این گیاه معطر برای ساخت عطرها و محصولات خوشبو کننده استفاده می شود.
دکتر عباس حاجی آخوندی
1- Bunium persicum Boiss
2- (Umbeliferae)
3-  Wild caraway
4- Myrcene
5- Gama terpinene
6- Para cymene
7- Cuminaldehyde
8- Carveol
9- Carvone oxide
منابع :
1 – غلامرضا امین، گیاهان دارویی سنتی ایران، انتشارات معاونت پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، (جلد 1)، 117، 1370
2 – زرگری علی، گیاهان دارویی، تهران، انتشارات دانشگاه، جلد 2، 509-515، 1375.
3 – سلطانی ابوالقاسم، دایره المعارف گیاهان دارویی جلد اول، تهران، انتشارات ارجمند،312 -311، 1383.
4 - دکترولی الله مظفریان، فرهنگ نامهای گیاهان ایران، موسسه فرهنگ معاصر، چاپ نو بهار، 1375.
5 – ROYAL Phamaceutical society, Maetindale, extra pharmacoeia, 31th ed., London, Pharmaceutical Press, 1672, 1996.
6 – Rechinger KH. Flora Iranica, Graz: Akademische Druck-u Verlagsanstalt, vol. 162, 249-51, 1987.
7 - P. Salehi, F. Mohammadi, and B. Asghari, Seed essential oil analysis of Bunium persicum by hydrodistillation-headspac
{/author}
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب