درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

اگرچه برای دستیابی به روش های درمان اعتیاداز این طریق،راه طولانی درپیش است اما با قرائن موجود و با یک پیش فرض منطقی می توان نقش تغذیه را درنه تنها به عنوان مکمل در سم زدایی، بلکه در کاهش ولع و عدم عود هم موثر دانست. پیش فرض ما این است که خیلی از مواد شیمیایی که درون مغز ساخته می شوند تحت مصرف طولانی مدت از مواد مخدر اعم از الکل،هروئین،تریاک،کراک، کریستال،سیگار و مانند آن تخریب می شوند که تمام این ها مواد بیوشیمیایی کنترل کننده رفتار، خلق، تمرکز، تفکر هستند و اساس ساختار آن ها اسیدهای آمینه می باشد لذا تجویز به موقع در دست      آسیدهای آمینه، ویتامین های ضروری، اصلاح و اسیدهای چرب می تواند حداقل در ساختن سریع تر این مواد نقش بسیار موثری داشته باشند. قبل از آن باید مختصری با مواد شیمیایی  مغزکه اصل آن ها نورتراستیدها آشنا شویم:
به طور مثال سروتونین و دوپامین دو نوروترانستید اساسی مغز هستند که بسیار در تغییرات رفتاری و خلقی افراد معتاد به مواد مخدر نقش دارند که در طی فرآیند اعتیاد بسیار صدمه پذیرند. در برخی مقالات ذکر شده است که به طور تئوری می توان توضیح داد اعتیاد با کاهش سروتونین شروع می شود. پس ( حداقل به طور تئوریک ) می توان قویاٌ پیشنهاد کرد که با آمینو اسیدهای مختلف همراه با غذای پرکربوهیدرات که تریپتوفان چاشنی آن شده باشد می توان ساخت سروتونین را فعال کرد و در عین حال عود و لع را نیز کاهش داد.
از طرف دیگر ،برخی مطالعاتی نشان داده است که تجویز اسیدهای آمینه و ویتامین ها به مقدار کافی، نه تنها در افزایش هوشیاری مغز، شادابی، کاهش افسردگی، افزایش تمرکزو کاهش ولع وافزایش توجه نقش دارند بلکه درکاهش بروز علائم بدنی که در سم زدایی و عدم دسترسی به مواد زیر رخ می دهد نقش به سزایی دارد مانند دردها و گرفتگی های شدید عضلانی و استخوانی .
در مورد سوء تغذیه مربوط به استفاده از مواد مخدر و درمان به وسیله اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب ضروری و ویتامین ها مثال های گوناگونی وجود دارد ؟؟؟.
یکی از مهم ترین موادی که باید به دنبال درمان اعتیاد ،دوباره در مغز بازسازی شوند اندورفین است که یک ماده مخدر طبیعی درون مغز می باشد که به دنبال مصرف مواد مخدر به شدت مهار می شود. به نظر می رسد اسیدهای چرب ضروری و املاح در بازسازی آن ها نقش بسزایی داشته باشند.
از طرف دیگر دوز بالای ویتامین c (که البته در مطالعات مختلف دوز آن مورد اختلاف است) گاهی به وسیله متخصصین در تعدیل اختلالات خلق و هم جسمی استفاده می شود (به خصوص در درمان و سم زدایی معتادینبه فارکوتیک ها.)
هر ماده مخدر به طور اختصاصی موجب کمبود کسری از موادمغذی در بدن می شوند که حتماً باید تأمین گردند. مثلاً مصرف بیش از حد و طولانی مدت الکل موجب کمبود شدید ویتامین های B به خصوص B1و B6 می شود که در طولانی مدت می تواند عوارض مغزی عصبی شدیدی به جای بگذارد و در ترک و قطع الکل باید مد نظر قرار گیرد. از طرف دیگر الکل به شدت از بین برنده منیزیم، کلسیم، و آهن است که در ترک الکل باید به صورت مکمل تهیه شوند. باید در نظر داشت این مکمل باید تحت نظر متخصصین و با دوز  مناسب تجویز شوند زیرادراغلب موارد از راه تغذیه معمولی به خوبی جایگزین نمی شوند
در مصرف کوکائین، تجویز تیروزین که یک اسید آمینه مهم می باشد می تواند درساخت نوراپی نفرین به عنوان یک نورترانستید نقش داشته باشد که خود این نوروتراستید در کاهش ولع و افسردگی نقش به سزایی دارد.
حتماً بعد از سم زدایی مواد مغذی مانند نیاسین، کودمعوم، منیزیوم که موجب کاهش علائم هیپوگلسیمی می شوند باید مد نظر باشند که این عارضه در بیماران مبتلا به هرونین، الکل و آمفتامین بیشتر دیده می شود. باید دانست قند و گلوکز یکی از مواد ضروری مغز در حفظ هوشیاری، حافظه، وتمرکز است که اگر به مقدار زیاد هم مصرف شود برای اندام های دیگر بدن مضر می باشد لذا ضروری است مواد فوق به عنوان جایگزین مد نظر باشد تا در عمل کاهش عوارض کمبود قند مانند، افزایش تحمل بیمار، کاهش افسردگی، اضطراب، حملات ترس، ثبات تغییرات خلق و کاهش ولع دیده شود. از عوارض چاقی و سؤ مصرف بیش از حد قند هم جلوگیری نماید.
به طور کلی مواد  غذایی مکمل در صورت تجویز تحت نظر متخصص و با دوز مناسب می توانند به کاهش علائم ترک و علائم روانی و بدنی فرد در کوتاه مدت و طولانی مدت کمک کنند بنابر این می توان حداقل این نتیجه را گرفت که بیمار علاوه بر نیاز به داروها و روان درمانی به جایگزین هایی مؤثری در ساخت نوروتر اسنتیدها نیاز دارد که خود این ها عملاً صد در صد در تغییرات رفتاری و خلقی به طورچشمگیر مؤثرند این موادچیزی نیستند جز مکمل های غذایی گوناگون.
.
.
.
دکتر آناهیتا خرمی نیارکی
.

{/author}

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب