درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

خطر استفاده از غذاهای سرخ شده

براساس یک مطالعه جدید، مواد غذایی اساسی نظیر نان، چیپس و سیب زمینی سرخ کرده، ممکن است حاوی مقدار زیادی "اکریلامید" (acrylamide) باشد که جزو مواد سرطان‌زا طبقه بندی می‌شود. محققان سوئدی پی‌برده‌اند که اکریلامید، زمانی تشکیل می‌شود که مواد غذایی سرشار از هیدرات‌کربن، نظیر برنج، سیب زمینی یا غلات، حرارت داده شود. براساس نتایج این مطالعه، غذاهای غنی از هیدرات‌کربن مانند شکر، نشاسته و سلولز در اثر حرارت می‌تواند سلامت میلیون‌ها نفر از ساکنان زمین را تهدید کند. این مطالعه توسط دانشگاه استکهلم و با همکاری کارشناسان "اداره مواد غذایی سوئد"، انجام شده است.

 

به عنوان مثال میزان آکریلامید سیب زمینی سرخ کرده در یک ساندویچ فروشی 100 بار بیشتر از مقداریست که سازمان بهداشت جهانی مجاز شمرده است.

 

همچنین آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا، "اکریلامید" را که یک ماده جامد کریستالی و بی‌رنگ است، یک سرطان‌زای احتمالی با خطر نسبی طبقه بندی می‌کند. "اکریلامید" باعث جهش ژنتیکی می‌شود و آزمایش‌های حیوانی نشان داده است که باعث ایجاد تومورهای خوش خیم و بدخیم نیز در معده می‌شود. همچنین روشن شده است این ماده به سیستم عصبی مرکزی و سطحی بدن صدمه می‌زند. این محققین می‌افزایند: این اکتشاف که اکریلامید در جریان آماده کردن غذا به مقدار زیاد، تشکیل می‌شود، تازگی دارد. اکنون می‌توان علت بعضی از موارد سرطان را که ناشی از مواد غذایی است، توضیح داد.

 

اداره مواد غذایی سوئد اعلام کرده است که سیب زمینی و غلاتی که در روغن زیاد یا حتی کم سرخ شده یا در فر پخته شده باشد، می‌تواند حاوی مقدار زیادی اکریلامید باشد.

 

متخصصان موسسه "تحقیقات سرطان انگلیس" معتقدند که این مطالعه دارای اهمیت زیادی است.

 

پروفسور "دیوید فیلیپس" کارشناس مواد سرطان‌زا در این موسسه می‌گوید: "ما از قبل می‌دانستیم که مواد غذایی رایج در غرب به طیفی از سرطان‌ها منجر می‌شود که با سایر نواحی جهان متفاوت است.

 

این موسسه توصیه می‌کند که مصرف کنندگان از یک رژیم غذایی چرب و دارای مقدار زیادی مواد سرخ کرده، پرهیز کنند.

همچنین بیشتر میوه و سبزیجات تازه مصرف کنند و از خوردن غذاهایی که بیش از حد پخته یا سرخ شده است پرهیز کنند.

سازمان بهداشت جهانی نیز می‌گوید: نتایج مطالعه نگران کننده است، اما به تحقیقات بیشتر نیاز دارد.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب