درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

اگر بخواهیم ارزش و اهمیت آب میوه‌ها و سبزی‌های این فصل را مورد بررسی قرار دهیم با نکات زیر مواجه خواهیم بود:
الف- خواص درمانی آب میوه‌ها
آب انار اثر مدر و نشاط آور دارد. مصرف آب انار رقیق شده با آب،‌ در بیماری‌های ادرار، بیماری‌های ناشی از التهاب اندام‌های مختلف بدن و در بیماری‌های مبتلا به نارسایی در ترشح صفرا توصیه شده است.
آب انگور شیره انگور كه از آن با نام شیره گیاهی نیز یاد شده است،‌ اثر انرژی زایی قوی دارد به طوری كه هر كیلوگرم،‌ معادل 800 تا 900 كالری انرژی ایجاد می‌كند. دارای اثر نیرو دهنده و ضد سم قوی است. و بر روی روماتیسم، نقرس، سنگ كلیه، اوره بالای خون، اختلالات ناشی از بالابودن فشار خون، ورم روده و احتقان كبدی اثرات درمانی دارد.
آب پرتغال ثر مقوی و نشاط آور دارد و با مصرف آن غلظت خون كاهش می‌یابد همچنین دارای ویتامین‌ها گروه C، B و بیش ساز ویتامینA می‌باشد. آب پرتغال نوشابه‌ای مفرح،‌ با خاصیت مدر و دارای اثر ضد سم است و مقاومت طبیعی بدن را زیاد می‌كند.
آب سیب اثر نیرو دهنده اعصاب و ماهیچه را دارد و چون مدر و رفع كننده مواد سمی بدن است،‌ برای مبتلایان به رماتیسم و نقرس مفید می باشد. ضمناً ضد عفونی كننده روده و تصفیه كننده خون است و در بیماری‌های مختلف،‌ به عنوان یك نوشابه شادی بخش و مفید به بیماران داده می‌شوند.
آب سیب رسیده دارای اثر ملین است و می‌تواند مورد استفاده مبتلایان به یبوست قرار گیرد.
آب سیب را می‌توان مانند آب پرتغال، به آب میوه‌های دیگر جهت خوش طعم نمودن آنها اضافه نمود.
آب گریپ فروت: گریپ فروت میوه گیاهی است كه در ایران نیز پرورش می‌یابد و دارای عناصر معدنی، ویتامین های گروه B، پیش ساز ویتامینA و برخی مواد مفید دیگر است، آب گریپ فروت دارای خاصیت اشتهاآور، تصفیه كننده خون، رفع كننده قوی سنگ های صفراوی و تقویت کننده كبد است و اثر كم كننده غلظت خون را دارد. به همین علت در موارد سختی و شكنندگی مویرگ‌ها می‌توان از آن استفاده کرد.
آب لیموترش شبیه آب میوه‌های مانند پرتغال، گریپ فروت، هویج، سیب و انگور در تأمین سلامت بدن بسیار مفید است و چون ویتامین‌ها و عناصر مفید مختلف همراه دارد، در ردیف نوشابه‌های مفید و درمانی جای دارد. آب لیموترش، خاصیت مدر، ضد رماتیسم و نقرس، تصفیه كننده خون و نیرو دهنده سلسله عصبی سمپاتیك است. آب لیموترش را می‌توان به تنهایی و یا مخلوط با آب میوه‌های دیگر مصرف كرد.
آب نارنگی: آب نارنگی، طعم مطبوع ومفرح دارد وچون در تركیبات آن برم وجود دارد به مصرف خواص مسكن ظاهر می‌كند.
ب- خواص درمانی آب سبزی‌ها (شیره سبزی‌ها)
آب اسفناج: آب اسفناج به علت دارا بودن املاح معدنی فراوان، كلروفیل و آهن،‌ در تأمین عناصر معدنی و ضروری بدن، همچنین سازندگی خون كمك مؤثری می‌نماید و از آن در درمان كم خونی‌ها می‌توان استفاده كرد.
آب اسفناج، در تقویت بیماران در دوره نقاهت و رفع خستگی‌های جسمانی و روحی اشخاص مسن و اطفال، اثرات مفیدی دارد.
آب پیاز: آب پیاز دارای اثر مدر و دفع سموم بدن مانند اوره اسید اوریك است بعلاوه خاصیت ضدعفونی كننده مجاری ادراری را دارد و مصرف آن برای مبتلایان به دیابت و رماتیسم، خستگی عمومی و ورم اندام‌ها بسیار مفید است.
آب پیاز را معمولاً به مقادیر كم، به آب سبزی‌های دیگر جهت تقویت اثر درمانی آن ها می‌افزایند. مصرف آب پیاز بطور خالص چندان معمول نیست. همچنین آب پیاز را همیشه باید تازه تهیه كرد.
آب ترب: آب ترب سیاه یا قرمز، نیرو دهنده اعمال كبد و دارای اثر ضد اسكوربوت قوی، مُدِر ضد عفونی كننده دستگاه تنفسی است. در درمان رماتیسم، نارسائی كبد، كم اشتهایی و رفع سنگ های صفراوی و مجاری ادرار اثر درمانی دارد. آب ترب، به صورت مخلوط با آب سبزی‌های دیگر مصرف می‌شود و باید تازه باشد یعنی هنگام مصرف تهیه شود.
آب تره: آب تره دارای اثر مدر و دفع كننده اسید اوریك است. در بیماری‌های رماتیسم، تصلب شراین و سنگ كلیه اثرات درمانی مناسبی دارد آب تره را معمولاً به آب هویج و كرفس می‌افزایند. آب تره مورد مصرفی باید تازه تهیه شده باشد.
آب كاهو: آب كاهو سرشار از مواد معدنی مانند آهن، كلسیم، فسفر، ید، منگر، روی، مس، سدیم، كلر، پتاسیم و ویتامین‌هائی مانند  E,D.C.B.A  كاروتن است.
آب كاهو به علت دارا بودن لاكتو كاریوم، اثر مسكن و ضد تشنج دارد. برای افراد عصبی و در موارد كم خوابی كاملاً مفید واقع می‌گردد.
آب كرفس: آب كرفس دارای اثر مدر و رفع سنگ های ادراری و صفراوی می باشد. مقوی اعصاب و غدد فوق كلیه است. مصرف آن در درمان بیماری‌های مختلف موثر واقع می‌شود زیرا اثر تصفیه كننده خون و ضد عفونی كننده دارد بعلاوه لاغر كننده است. آب كرفس به صورت خالص و یا مخلوط با آب هویج، آب لیمو ترش و آب میوه‌ها و آب سبزی ها دیگر مصرف می‌شود.
دکتر کیمیا فاضلی
{/author}
تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب