درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

گلاب و عسل

golab-va-asal

 

گلاب کوچولو حالش خوب نبود. سرما خورده بود. گلویش درد می‌کرد. سرفه می کرد. به مامان گفت:«مرا ببر دکتر.» مامان قبل از این که او را ببرد دکتر گفت:«بیا شربت بخور بعد برویم دکتر.»  گلاب گفت:«من شربت دوست ندارم. شربت تلخ است.»

 

مامان گلاب گفت:«نه دخترم. این شربت شیرین است. بیا نگاه کن چه جوری درست می‌کنم تا یاد بگیری.»

 

گلاب با مامان به آشپزخانه رفت. مامان اول یک قاشق عسل توی لیوان ریخت. بعد آب ِلیمو به آن اضافه کرد و بعد هم آب. مامان گلاب با قاشق شربت عسل را به هم زد و داد گلاب خورد.


گلاب گفت:«وای چقدر شیرین و خوشمزه است.» بعد رفت خوابید. وقتی بیدار شد حالش کمی خوب شده بود و کمتر سرفه می کرد. به مامان گفت:«مامان؟ مگر عسل چه فایده ای دارد که سرفه هایم بهتر شد؟»


مامان گلاب گفت:«گلاب جان، عسل فقط یک خوراکی نیست، بعضی وقت ها مثل یک دارو هم از آن استفاده می کنند. توی خیلی از داروهای ضدسُرفه از عسل استفاده می کنند. عسل فایده های دیگری هم برای ما دارد، حتی با آن که شیرین است، برای دندان ها هم فایده دارد. عسل دوست معده است. با باکتری های بد توی معده می جنگد و آن ها را از بین می برد.

 

 

عسل برای بچه ها خیلی مفید است چون اشتهای شان را زیاد می کند، انرژی زیادی به آن ها می دهد، عضله های شان را قوی می کند و کمک می‌کند تا خوب رشد کنند.  عسل خیلی زود هضم می شود و به خاطر همین برای دستگاه گوارش خیلی مفید است. خلاصه از خوبی های عسل هرچه برایت بگویم، کم است. بگذار باز برایت شربت عسل درست کنم و شب بخور. اگر خوب نشدی، برویم دکتر.» شب باز هم شربت عسل خورد و حالش بهتر شد. گلاب گفت:«وای! چقدر این شربت خوب است. می‌خواهم خودم شربت درست کنم.» مامان خندید و گفت:«آفرین دکتر کوچولو ولی هر چیز زیادی اش خوب نیست. همیشه هم باید مواظب باشی که سرما نخوری.»

 

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب