درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

جوانه و نخودسبز سحرآمیز

javane-nokhodsabze-sehramiz

 

وسایل آشپزخانه دوستان خوب جوانه هستند. هربار که جوانه به آشپزخانه می رود، از آن ها مطالب تازه یاد می گیرد...

خانم همسایه یک دانه نخودسبز به جوانه داد. به او گفت این یک نخود سحرآمیز است. جوانه نخودسبز را توی گلدان کاشت و به آن آب داد. نخودسبز در یک چشم به هم زدن، جوانه زد و رشد کرد. هی بزرگ شد، هی بزرگ شد، از پنجره ی آشپزخانه بیرون رفت. جوانه قاشق کوچولو را صدا زد. دوتایی از ساقه ی نخودسبز بالا رفتند. رسیدند به یک غلاف بزرگ و سبز. جوانه دستش را دراز کرد و غلاف را باز کرد. توی غلاف نخودسبزهایی بود به بزرگی یک توپ فوتبال!
جوانه به قاشق کوچولو گفت:« بیا کمکم تا این نخودسبز را جدا کنیم و ببریم باهاش غذا درست کنیم.» قاشق کوچولو و جوانه کشیدند و کشیدند. نخود جدا شد. خیلی سنگین بود، جوانه آن را توی دست هایش گرفت و یواش یواش از بوته ی نخودسبز پایین آمد. جوانه گفت:« می خواهم این نخود را بپزم.» جوانه و قاشق کوچولو هرچه گشتند، قابلمه ای به آن بزرگی پیدا نکردند. جوانه نخود را روی میز گذاشت. نخود شروع کرد به قِل خوردن، از روی میز افتاد و قِل خورد روی زمین. جوانه داد زد:« بگیرش قاشق کوچولو!»

 


جوانه از خواب پرید، داد زد:« بگیرش! بگیرش!» قاشق کوچولو ترسید، از جایش پرید بالا، آمد سمت جوانه، گفت:« داشتی خواب می دیدی!» جوانه یک کم به اطرافش نگاه کرد. خبری از آن نخود بزرگ نبود. شروع کرد به خندیدن:« آره، داشتم خواب می دیدم.»
قاشق کوچولو گفت:« بله! من هم اگر آنقدر پُرخوری می کردم، خواب های عجیب و غریب می دیدم. حالا زود باش، مثلا می خواستی مشق هایت را بنویسی!» جوانه گفت:« وای!» و دوید تا برود سراغ دفتر و کتابش.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب