درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

سلامتی با دانه های کوچولو

salamati-ba-danehaye-koochooloo

 

مامان یک ظرف سالاد وسط سفره گذاشت. بابا برای ماهان یک بشقاب سالاد کشید. ماهان با چنگال شروع کرد به سالاد خوردن، اما یک چیزی به چنگال اش بود! آن را جدا کرد و گذاشت کنار، گفت:« باز هم نخودفرنگی! توی سوپ نخودفرنگی، توی سالاد هم نخود فرنگی. این قدر هم کوچولو است، راحت نمی شود جدایش کرد. اصلا این دانه های فسقلی به چه درد می خورند؟»
بابا برای خودش و مامان هم سالاد کشید. گفت:« هیچ کدام از آفریده های خدا بدون دلیل نیست. همین دانه های کوچک، برای محکم شدن استخوان ها فایده دارند. یک فایده ی خوب دیگر نخودفرنگی، اسیدفولیک موجود در آن است که برای کار کردن قلب خیلی مفید است. فیبری که در نخودفرنگی هست، به سلامتی روده و دستگاه گوارش کمک می کند. ویتامین «ب»، ویتامین «ث» و ویتامین «کا» در آن هستند که همه ی این ویتامین ها برای بدن ما خوب ند. نخودفرنگی بیماری های چشمی، قندخون و کلسترول بالای خون را کنترل می کند و اجازه نمی دهد به این بیماری ها مبتلا شویم.


اگر نخودفرنگی را تازه بخوریم، فایده ی بیشتری به بدن مان می رساند اما پخته ی آن هم مثل سبزی های دیگر خاصیت دارد. خب پسرم، حالا متوجه شدی که چرا مامان توی سالاد نخودفرنگی می ریزد؟»
ماهان سرش را تکان داد، گفت:« بله باباجون.» بعد یک نخودفرنگی برداشت، چشم هایش را بست، نخود را جوید و قورت داد. گفت:« خیلی هم مزه اش بد نیست!»

 

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب