درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

ویژه نامه ها

سرطان201 میلیــارد دلار! به نظر شما این مبلغ غیر قابل تصور، صرف انجام چه کاری شده است؟ شاید بخشی از بودجه نظامی کشوری مانند آمریکا یا هزینه برنامه های گران قیمت فضایی، فتح مریخ و یا شاید ایجاد کره مصنوعی، برای سکونت نسل های آینده؟

ممکن است هر یک از این برنامه ها به اختصاص چنین رقم غیر قابل تصوری نیاز داشته باشد. اما منظور از ذکر این رقم، در اینجا تنها اشاره به هزینه های درمان سرطان آن هم در سال 2008 میلادی در جهان است. دانستن همین نکته که ما با چنین بیماری وحشتناکی که نیازمند تحمیل هزینه های غیر قابل باور به فرد، خانواده و جامعه است روبروئیم، می تواند باعث شود که از هم اکنون دقیق تر و آگاهانه تر در برابر این بیماری خود را به دانش غلبه بر آن تجهیز کنیم.

Saratan11علائم و نشانه های سرطان در بسیاری از موارد با بیماری های کم اهمیت تفاوت چندانی ندارند. توجه داشته باشید وجود یک یا تعدادی از علائمی که در ادامه ذکر می شود به معنای وجود سرطان نیست. اما در عین حال نباید تغییرات ادامه دار و غیر عادی بدن بدون بررسی و مراجعه به پزشک رها شود. به عنوان مثال؛ دانه های قرمز پوستی (Rash) در نوزادان و اطفال نشانه ای از ده ها بیماری عادی مثل؛ عفونت پوستی، سرخک، مسمومیت و یا حساسیت غذایی است. اما همین علامت اگر برای مدت طولانی با نشان های دیگری مثل تب بالا، گلو درد و لرز همراه باشد نیاز به بررسی دقیق تر پزشک دارد. در این صورت در ارزیابی دقیق تر، پزشک ممکن است نیاز به آزمایش خون، عکس برداری و نمونه برداری داشته باشد.

Saratanبیش از یکصد بیماری وجود دارد که با رشد غیر قابل کنترل سلول ها در بخشی از بدن شروع می شود و به همگی آن ها سرطان می گوییم سلول های سرطانی عملکرد غیر عادی دارند و در صورت عدم درمان علایم و عوارض جدی و حتی مرگ را همراه خواهد داشت.

در واقع بدن انسان مجموعه ای متشکل از میلیارد ها سلول است سلول هایی که رشد می کنند و تکثیر می شوند و با شیوه ای منظم می میرند. در طی سال های اولیه زندگی سرعت تکثیر بیشتر از رشد سلولی است اما در بزرگ سالی تکثیر سلولی تنها در موارد مشخصی صورت می گیرد. از جمله این موارد زمانی است که سلول های قبلی مرده باشند، در زمان ترمیم زخم ها نیز این رخداد سرعت خواهد گرفت.

سرطانشما با خواندن این ویزه نامه اولین گام را برای پیش گیری از بروز سرطان برداشته اید، اما باید گفت: هیچ راه قطعی برای جلوگیری از بروز سرطان وجود ندارد گرچه می توان با برخی اقدامات احتمال ابتلا به سرطان را کاهش داد. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم؛

تنباکو و سیگار: بسیاری از سرطان ها قابل پیشگیری هستند اگر و تنها اگر، افراد از استعمال دخانیات اجتناب کنند، دخانیات به تنهایی عامل 30% از مرگ و میرهای ناشی از سرطان است. افرادی که سیگار یا قلیان می کشند ترجیح می دهند نتیجه این گونه مطالعات منتشر نشود. زیرا بررسی ها به روشنی نشان می دهد افراد سیگاری که سیگار را ترک کرده اند کمتر از سیگاری های ترک نکرده مبتلا به سرطان شده اند.

زیر مجموعه ها

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب