درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

ســـرطان چیست؟

سرطان چگونه آغاز می شود؟

زمانی که سلول های بخشی از بدن خارج از نظم طبیعی خود شروع به رشد و تکثیر می کنند موتور این هیولا به کار افتاده است. با وجود گوناگونی سرطان ها همه آن ها با تکثیر سلول های غیر عادی آغاز می شوند.رشد این سلول ها با سلول های عادی فرق دارد، آن ها دائما تکثیر می شوند و رشد می کنند، این سلول های خطرناک حالا کار خطرناک تری هم می کنند و آن هم نفوذ به سایر بافت هایی است که به طور طبیعی هرگز در آن جا دیده نمی شود. این رویداد همه آن چیزی است که ما به نام سرطان می شناسیم.

 

اما این تغییر سلول های عادی و معمولی به سلول های سرطانی چگونه رخ می دهد؟

صدمه به DNA  مهم ترین دلیل است. آنچه که رفتار و الگوی عملکرد یک سلول را تعربف می کند و در واقع مغز متفکر یک سلول است DNA است.

در سلول های سرطانی صدمه ای که به DNA  وارد شده است غیر قابل ترمیم است و یا به هر دلیل ترمیم نشده است. بنابراین سلول با روند عادی خود نمی میرد و به جای آن سلول دیگری را که بدن به آن نیاز ندارد تولید می کند. اتفاق وحشتناک این است که سلول تولید شده جدید هم همان DNA  آسیب دیده را دارد و چرخه تولید این سلول های خطرناک ادامه می یابد. آسیب DNA  قابل انتقال به نسل بعدی است اما بیشتر این آسیب DNA  هنگامی در بدن ما رخ می دهد که سلول های طبیعی در حال تکثیر هستند، و یا زمانی که ما در معرض عوامل محیطی تاثیرگذار مانند دود سیگار قرار داشته باشیم. هر چند بیشتر این عوامل قابل شناسایی نیستند. در بخش های بعدی به برخی از عوامل موثر خواهیم پرداخت.

سلول های سرطانی غالبا توده ای به نام تومور به وجود می آورند. هر چند در برخی از سرطان ها مثل لوسمی (سرطان خون) به جای ایجاد تومور سلول های سرطانی، خون و بافت های خون ساز را درگیر می کند. سلول های سرطانی غالبا به بافت های سالم دیگر مراجعه کنند و بدترین عارضه سرطان یا متاستاز را به وجود می آورند. این کار با ورود سلول سرطان به خون یا مجاری لنفی بدن صورت می گیرد.

سرطان ها براساس این که در کدام بافت بدن آغاز شده اند تقسیم بندی و درمان می شوند و درگیر شدن بافت های بعدی مبنای نامگذاری سرطان نخواهد بود. نکته با اهمیت این است که بدانیم همه تومورها، سرطان نیستند برخی تومورها را، تومورهای خوش خیم می نامیم. هرچند تومورهای خوش خیم با رشد زیاد و فشار روی بافت های سالم باعث اختلال عملکرد آن ها می شوند اما خوشبختانه این تومورها به بافت های دیگر مهاجرت نمی کنند و در نتیجه هیچ گونه متاستازی وجود نخواهد داشت.

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب