درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

طنز

مهدی بیدارغذاي خوب بايد خوش طعم باشد تا از طريق حس چشايي احساس خوبي به انسان دهد اما اين تنها کافي نيست بلکه تزئين زيباي غذا موجب لذت بصري و ميل به غذا مي شود. نحوه پذيرايي و چيدمان سفره از معيارهاي مهم جلب رضايت ميهمان است. آرايش غذا از مهترين عناصري است که مي تواند به زيبايي شکل غذا کمک کند و اشتها را برانگيزد حتي اگر غذا طعم جالبي نداشته باشد. به اين ترتيب مي توان با چيدماني زيبا و هرچند ساده و يا استفاده از ترکيب رنگي متناسب با غذا، مجموعه موادغذايي را خوش رنگ تر جلوه داد تا به ذائقه خوش تر آيد. در دنياي رنگ ها، برخي طيف هاي نوري اشتهاآور بوده و به غذا زيبايي خاصي مي دهد. همچنين نحوه سرو غذا نيز از فاکتورهايي است که با تحريک اشتها، ميل به صرف غذا را دوچندان مي کند.به همين بهانه به گفت و گو با مهدي بيدار، متخصص پذيرايي و تشريفات نشسته ايم تا از تجربيات ايشان به عنوان فردي که سال ها در امر پذيرايي و هتل داري در هتل هاي معتبر مشغول به کار بوده و در کنار آن به تدريس در دانشگاه ها مي پردازد استفاده کنيم. ادامه مطلب را در شماره 70 مجله غذا بخوانید. 

{author}

اولی : هه ... هه ... هه ... هه ... هه !

دومی : چته؟ چرا می خندی ؟ سکه و دلار و ماشین و خونه ارزون شده ؟

اولی : ها!... نه... هه ... هه ... هه ... هه ! ... فدای سرت.

دومی : وا! راستی تونستی وام بگیری؟ اجاره خونه رو چه کردی ؟ قسطت رو دادی ؟

اولی : ها!... نه ... هه ... هه ... هه ... هه ! جونت سلامت.

دومی : چقدر شادی. خوش به حالت. چی کار کردی این جوری شدی؟

پیر ما آروغ بزد پس مریدان از بوی سیر دهان او خفه بشدند و پس بیافتادند. مریدی که زکام شده بود، علت، ندانست. پس علت پرسید.

پیر ما گفت : « ها! آنها که هر روز حبه ای سیر بخورند، از قید فشار خون و کلسترول رهایند. » چون این بگفت، حبه ای سیر از پر شالش بیرون بکشید و بخورد و آهی کشید و خلائق جملگی از حال رفتند.

پیر و مریدان در این حال بودند که پیری با چشمانی تنگ و صورتی کشیده وارد شد که از پیر ما، پیرتر بود. پیر ما به احترام برخاست و پیر را عزت بداد و بر صدر نشانید و با وی خلوت کرد. پس مریدان را از این حالت، بهتی عظیم پدید آمد.

 

ما اعتراض داريم! صبرکنيد! چرا ماسک مي زنيد؟ فرار نکنيد! بابا اعتراض از نوع خاموش و دورهمي يا به زبان خودمان، غر غر منظورمان بود. ما به محققان عزيز معترضيم که چرا اين کار را با ما مي کنند؟ آيا آنها نمي دانند که  نتايج تحقيقات شان  ممکن است چه سردرگمي وبحراني در آشپزخانه ها به وجود بياورد ؟ نمونه اش همين دل نوشته هاي يک خانم خانه دار که هنگام طبخ غذا که هم اکنون به دست ما رسيده است. در حقيقت يک « ز » در ميان سه تا « ز » سرگردان مانده است. طبيعتا منظور از  « ز » اول، زن خانه دار و منظور از سه « ز » ديگر، زعفران، ردچوبه و زيره است. « اي خدا! ... زردچوبه بريزم يا زعفرون ؟ ... دلم مي خواد زعفرون بريزم که ضد افسردگيه و خانواده شاد بشن ... ولي گرونه، مثقالي 16 هزار تومنه ...خوبه زرد چوبه بريزم ... اما اونم که ضد آلزايمره ، نمي ذاره بدبختي هامون رو فراموش کنيم ... زردچوبه بريزم ، قيمت زعفرون يادم نمي ره ... زعفرون بريزم جيب خالي، حالم رو مي گيره؟ زرد چوبه يا زعفرون؟ ... مساله اين است ... اي خدا، دل پيچه گرفتم از بس دو دل شدم! اصلا رنگ غذا نخواستم ... زيره مي ريزم که به درد مشکلاي معده مي خوره ... لااقل اينجوري دل پيچه رو مي پيچونم .»

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب