درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

مطالب خواندنی

sabzeyeا-norooz

 

 

هفت‌سین، سفره صمیمی و نماد یک زندگی کامل است. هرکدام از اشياء و خوراکيهاي انتخابي بر سرسفره هفتسين در عيد نوروز نمايانگر نماد و معناي خاص در زندگي ايرانيان است. در حقیقت، خانواده‌های ایرانی هفت‌سین می‌چینند که حاوی مجموعه‌ای از نمادهای استقبال از بهار باشد. سبزه نیز از نمادهایی است که در سفره هفت‌سین نشانه خرّمی و شادابی و خوش اخلاقی است. سبزی با خود شادابی، نیکویی و سرزندگی را به همراه می‌آورد.

 

 

برای تهیه سبزه لازم است ابتدا دانه‌های مورد نظر برای کاشت را بشویید و مدت 24 ساعت درون آب قرار دهید. در این مدت روزانه دو الی سه مرتبه آب ظرف را خالی و دوباره آن را پر کنید. بذر خرفه، خاکشیر، گندم، عدس، ماش و نخود برای این کار مناسب است. پس از مدت 24 ساعت آب روی بذرها را خالی کنید. یک عدد دستمال تمیز کف ظرف مناسبی پهن کنید و بذرها را درون آن و روی دستمال بریزید. در مرحله بعد، روی دانه‌ها را با کناره‌های دستمال بپوشانید و مقدار کمی آب روی دستمال بریزید. هر روز دستمال را آب‌پاشی کنید اما مراقب باشید ته ظرف آب جمع نشود. این کار را ادامه دهید تا زمانی که دانه‌ها جوانه‌های کوچکی بزند که معمولا دو الی سه روز زمان لازم دارد.
پس از آنکه بذرها کمی جوانه زد آن را به ظرف مناسب منتقل کنید و هر روز کمی آب به آن بپاشید و ظرف را در محیطی پرنور قرار دهید. با استفاده از این روش می‌توانید مدل‌های مختلفی از سبزه تهیه کنید. چنانچه قصد داشتید سبزه را به شکل آدمک تهیه کنید می‌توانید پس از پر کردن جوراب و شکل دادن آن، در قسمت‌هایی که می‌خواهید سبزه به عنوان مو رشد کند بذرها را بریزید و جوراب را محکم ببندید. هر روز آدمک را مرطوب نگه دارید تا سبزه رشد کند. فراموش نکنید تهیه سبزه با چنین روشی باید با استفاده از بذرهای ریز مانند بذر خاکشیر تهیه شود.

 

 

  

دراژه شکلاتی برای دیابتی هاامروزه بسیاری از محصولات غذایی که به شکل دراژه تولید و عرصه می‌شود با استقبال بسیاری روبه رو شده به طوری که این صنعت روز به روز در حال گسترش است و با ایده‌های نو، مشتریان زیادی را سمت خود جلب کرده اما در این خصوص آنچه که از اهمیت بیشتری برخوردار است سلامت هر چه بیشتر این ماده غذایی است به طوری که اخیرا تولید این محصول بر پایه میوه، آن را به نوعی ماده غذایی مفید تبدیل کرده است. دکتر سمیرا یگانه آزاد، مدیر گروه فرآوری پژوهشکده صنایع غذایی از متخصصین تکنولوژی موادغذایی است که ایده تولید دراژه شکلاتی با پایه ضایعات میوه انجیر را برای نخستین بار در کشور ارائه داده، محصولی که برای کودکان و افراد مبتلا به دیابت مناسب است. 

هنر تزئين غذاتزئین غذا همواره باعث جلب توجه و افزایش اشتها شده به همین خاطر می توان غذایی را که هرچند باب میل افراد خانواده نباشد با تزئین ساده و استفاده از ترکیب بندی مناسب رنگ ها به غذایی باب میل تبدیل کرد.

رنگ ها توجه را به خصوص در کم سن وسالان به خود جلب می کند بنابراین تزئین یک بشقاب غذا با چند ماده غذایی خوش رنگ اما در دسترس باعث می شود تا افراد خانواده که به اصطلاح بدغذا هستند و یا اشتهای خوبی ندارند به چشیدن طعم آن ترغیب شوند.

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب