درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

سبزه نوروز

sabzeyeا-norooz

 

 

هفت‌سین، سفره صمیمی و نماد یک زندگی کامل است. هرکدام از اشياء و خوراکيهاي انتخابي بر سرسفره هفتسين در عيد نوروز نمايانگر نماد و معناي خاص در زندگي ايرانيان است. در حقیقت، خانواده‌های ایرانی هفت‌سین می‌چینند که حاوی مجموعه‌ای از نمادهای استقبال از بهار باشد. سبزه نیز از نمادهایی است که در سفره هفت‌سین نشانه خرّمی و شادابی و خوش اخلاقی است. سبزی با خود شادابی، نیکویی و سرزندگی را به همراه می‌آورد.

 

 

برای تهیه سبزه لازم است ابتدا دانه‌های مورد نظر برای کاشت را بشویید و مدت 24 ساعت درون آب قرار دهید. در این مدت روزانه دو الی سه مرتبه آب ظرف را خالی و دوباره آن را پر کنید. بذر خرفه، خاکشیر، گندم، عدس، ماش و نخود برای این کار مناسب است. پس از مدت 24 ساعت آب روی بذرها را خالی کنید. یک عدد دستمال تمیز کف ظرف مناسبی پهن کنید و بذرها را درون آن و روی دستمال بریزید. در مرحله بعد، روی دانه‌ها را با کناره‌های دستمال بپوشانید و مقدار کمی آب روی دستمال بریزید. هر روز دستمال را آب‌پاشی کنید اما مراقب باشید ته ظرف آب جمع نشود. این کار را ادامه دهید تا زمانی که دانه‌ها جوانه‌های کوچکی بزند که معمولا دو الی سه روز زمان لازم دارد.
پس از آنکه بذرها کمی جوانه زد آن را به ظرف مناسب منتقل کنید و هر روز کمی آب به آن بپاشید و ظرف را در محیطی پرنور قرار دهید. با استفاده از این روش می‌توانید مدل‌های مختلفی از سبزه تهیه کنید. چنانچه قصد داشتید سبزه را به شکل آدمک تهیه کنید می‌توانید پس از پر کردن جوراب و شکل دادن آن، در قسمت‌هایی که می‌خواهید سبزه به عنوان مو رشد کند بذرها را بریزید و جوراب را محکم ببندید. هر روز آدمک را مرطوب نگه دارید تا سبزه رشد کند. فراموش نکنید تهیه سبزه با چنین روشی باید با استفاده از بذرهای ریز مانند بذر خاکشیر تهیه شود.

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب