درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

پاک‌کننده‌های طبیعی انگل های روده ای

تغـذیه در پـاکسازی بـدن از انگل مـوثر  است

انگل‌ها، موجودات زنده‌ای هستند که درون بدن موجود میزبان دیگر زندگی می‌کند. آنها از موادمغذی میزبان تغذیه می‌کنند و با این کار به بدن میزبان آسیب می‌زنند. انگل‌ها از موجودات تک سلولی میکروسکوپی تا کرم‌های نواری به طول 12 متر تنوع دارند که صرف‌نظر از اندازه، همه‌ی آنها می‌توانند به بدن انسان صدمه بزنند. آنها اشکال و گونه‌های مختلفی دارند و می‌توانند در سرتاسر بدن رشد کنند ولی اغلب در روده‌ی انسان هستند. گرچه حضور این موجودات در بدن بیماری است و نیاز به دارودرمانی وجود دارد اما تغذیه نیز در دفع آن بی‌تاثیر نیست.

Intestinal parasite

 

دشمن سیستم ایمنی
تخمین زده شده است حدود 50‌درصد مردم آمریکا، مبتلا به انواع انگل هستند. انگل‌ها از طریق هوا تنفس می‌کنند و از طریق آب و غذایی که وارد بدن می‌شود، تغذیه می‌کنند. در کشورهای جهان سوم، شایع‌ترین روش ابتلا به انگل‌، آب آلوده است. در هر سفر خارجی باید توجه لازم در خصوص تهیه آب سالم را داشت. عدم رعایت بهداشت، یکی از اصلی‌ترین علل روبرو شدن مردم با انگل است. در آمریکا، انگل از طریق محصولات گوشت خوک، صدف، موادغذایی و آب آلوده وارد بدن می‌شود. انگل‌ها می‌توانند از طریق دهان(موادغذایی و آب)، بینی، جذب پوستی و همچنین از طریق حشرات حامل، منتقل شوند.
هزاران نوع انگل که با انسان مشترک هستند، وجود دارد.  Protozoa که از تک سلول تشکیل شده است، می‌تواند به تعداد زیادی تکثیر شود. اغلب، انگل‌های تک‌یاخته‌ای بیشتر یافت می‌شوند مثل آمیب، نئوسپورا، توکسوپلاسموزیس، سارکوسیستیس . شکل  دیگر انگل‌ها، کرم‌های روده‌ای است که خود شامل کرم‌های نواری، کرم‌های قلابدار، کرم‌های گرد وکرمک می‌باشند. بسیاری از افراد وقتی کرمک‌ها را در مدفوع خود می‌بینند، فکر می‌کنند که آنها را از بدن خود بیرون کرده‌اند، در صورتی که آنها به شدت قوی هستند و به سرعت تکثیر می‌شوند تا سیستم ایمنی بدن را عاجز و ناتوان کنند. اغلب انگل‌ها به صورت بیماری خودشان را نشان می‌دهند و برخی اصلاً هیچ نشانه‌ی قابل توجهی از خود بروز نمی‌دهند.  برخی علائم مشترک مرتبط با انگل‌های روده‌ای عبارتند از: اسهال، یبوست، خارش مقعدی، گودی و سیاهی زیرچشم، گرفتگی عضلانی، تولید گاز و نفخ، علائم شبیه سرماخوردگی، تهوع، بثورات، درد مفاصل، خستگی مزمن، ترشح پشت حلق وسینوزیت مزمن. گاهی برخی از بیماری‌ها مثل آرتروز، آپاندیسیت، مشکلات وزن، سرطان و صرع نیز ممکن است با آن همراه ‌شود.
انگل‌ها می‌توانند وارد جریان خون شوند بنابراین می‌توانند به کل ارگان‌های بدن وارد شوند. این مسئله می‌تواند منجر به مشکلاتی شود که اغلب ناشناخته است و می‌تواند به تشخیص نادرست منتهی شود.

سیر و پیاز خام شامل سولفوری است که به عنوان ضدانگل عمل می‌کند


از بین برنده‌های طبیعی
انگل‌ها در یک محیط ناسالم داخلی بیشتر و بهتر عمر می‌کنند. بدین ترتیب برای سالم بودن دستگاه گوارشی و روده، باید تعادل بین باکتری خوب و بد، همیشه حفظ شود. اگر نسبت 20-80 به هم بخورد، محیط روده انگلی می‌شود. انگل‌ها دوست‌دار قند و هر چیزی که به قند تبدیل می‌شوند، هستند بنابراین بهترین راه گرسنگی دادن آنها، استفاده از روزه‌داری سالم و استراتژی پاکسازی است و اینکه تاحد ممکن قند و غلات از رژیم غذایی‌تان حذف شود.
روغن نارگیل طبیعی سرشار از زنجیره‌های تری‌گلیسرید است که سیستم ایمنی بدن را در مقابل انگل‌ها تقویت می‌کند. سیر و پیاز خام شامل سولفوری است که به عنوان ضدانگل عمل می‌کند. شش قاشق غذاخوری روغن نارگیل اصل همراه یک حبه سیر و یک پیاز قرمز بزرگ، روزانه بخورید تا انگل از بدن‌تان بیرون رود. پونه کوهی و روغن اسانسیل پونه، که خیلی فرار است و خاصیت ضدانگلی دارد، اثر می‌کند. 2 یا 3 قطره از روغن اسانسیل را در آب با آبلیموی تازه مخلوط کرده و 3 بار در روز بنوشید.
میخک نیز به همان اندازه مفید است. شما می‌توانید به همان اندازه روغن میخک جایگزین کنید یا از هردو استفاده کنید. زنجبیل، برنجاسف کوهی و گردوی سیاه کاربرد ضدانگلی دارند. رژیم غذایی با نوشیدنی‌های تخمیر شده مثل آب پنیر تخمیر شده از گاوی که علف خورده است، زنجیل تخمیر شده، کفیر، نارگیل و سرکه سیب برای از بین بردن انگل‌ها مفید هستند.


از پروبیوتیک‌ها استفاده کنید
به دنبال محصولات ضدمیکروبی و ضدقارچی باشید که مخلوطی از مواد زیر را داشته باشد. عصاره‌ی گردوی سیاه(از پوست سبز و تازه بصورت مایع استخراج می‌شود)، اسید کاپریلیک، دانه و پوست گریب فروت، عصاره برنجاسف، جوانه‌ی میخک، ریشه‌ی سیر، دانه‌ی کدوتنبل، دانه و برگ رزماری، دانه و برگ آویشن، ریشه‌ی گل ختمی و پوست پرتقال. این مخلوط را باید 15 روز مصرف کنید، پس از آن 5 روز استراحت کنید و سپس 15 روز تکرار شود.
قبل از دریافت مکمل‌های ضدانگلی، مطمئن شوید که روده‌ی شما خوب کار می‌کند. اگر حرکات منظم روده ندارید(حداقل یک تا سه بار در روز)، ممکن است با جذب مجدد سموم به سیستم بدن‌تان مواجه شوید. بنابراین مهم است که برنامه خود را با سم‌زدایی در روده بزرگ شروع کنید. همچنین کبد و سایر راه‌های خروجی مثل کلیه، پوست و ریه را نیز در نظر بگیرید. یک پاک‌کننده گیاهی با هیدروکسید منیزیم که آب را به روده‌ها می‌برد، موثرترین است.
بسیاری از کارشناسان بهداشت توصیه می‌کنند، 3 تا 21 روز از رژیم‌های کم‌کالری وسرشار از مایعات تخمیر شده، آب، آبلیموی تازه و محصولات پروبیوتیک استفاده شود. بعد از دوره پاکسازی خیلی مهم است که از محصولات با کیفیت و لبنیات تخمیری و سبزیجات ارگانیک و موادغذایی سرشار از L گلوتامین(یک نوع آمینو اسیداست) که به بازسازی روده کمک می‌کند، استفاده شود. این غذاهای تخمیری سرشار از باکتری‌های مفید، اسیدهای آلی و آنزیم‌هایی هستند که انگل‌ها را از بدن دور می‌کنند.

پاکسازی انگلی

پاکسازی انگلی، ممکن است به یک بحران تبدیل شود و با سردرد، تهوع و علائم سرماخوردگی همراه شود. بوسیله تکمیل فیبر، نه تنها شما میزان سم در بدن خود را کاهش می‌دهید، بلکه تا حد زیادی عوارض ناخوشایند را نیز کاهش می‌دهید.


بدن‌تان را پاکسازی کنید
1 مراقب اطرافیان خود باشید حتی حیوانات خانگی زیرا انگل‌ها از یک موجود زنده به دیگری منتقل می‌شوند.
2 یک بازه زمانی خاص را برای پاکسازی در نظر بگیرید که با کارهای روزمره تداخل نداشته باشد در حالی که تغییر خیلی عمده‌ای در رژیم غذایی لازم نیست ولی به علت تکرار عمل اجابت مزاج باید به دستشویی نزدیک باشید.
3  خودتان را آماده یکسری تاثیرات جانبی پاکسازی کنید مانند دل پیچه‌های نامنظم، دل درد، درد کلیه و حتی تاری دید.
4  برنامه‌ریزی خود را برای از بین بردن بیش از یک نوع انگل، انجام دهید تا بهترین نتیجه حاصل شود. یک دوره درمان ممکن است تنها یک لایه از انگل‌ها را از سیستم گوارشی شما حذف کند. اکثر مردم پاکسازی انگل‌ها را بطور منظم انجام می‌دهند زیرا آنها بطور مستمر ایجاد می‌شوند.
5  میخک، برنجاسف، روغن گردوی سیاه و دانه کدو، داروهای گیاهی ضدانگلی هستند. داروها ممکن است خوراکی باشند یا نیازبه تنقیه کردن داشته باشند. بهتر است قبل از پاکسازی با پزشک خود مشورت کنید مخصوصاً، اگر شما به داروها حساسیت و آلرژی دارید.
6  همراه با فرمول‌های گیاهی فوق، دو مکمل دیگر لازم است. آنزیم و اسیدهیدروکلریک و فیبر. اغلب افرادی که به انگل مبتلا می‌شوند، دارای سطح پایینی از آنزیم‌های گوارشی و اسید معده هستند. این دو عامل، دفاع طبیعی بدن را در برابر انگل‌ها بالا می‌برد.
7  انگل‌ها موقعی که سطح آنزیم‌ها و اسیدهیدروکلریک متعادل باشند، رشد نمی‌کنند.
8  دریافت فیبر اضافی، هنگامی که در پاکسازی ضدانگلی هستید، خیلی مهم است. چون فیبر به جذب و بیرون راندن انگل‌های مرده و مواد سمی کمک می‌کند.

 

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب